Технології

Метаповерхня для гібридних мереж 6G перетворює світло в мікрохвилі

Китайські вчені розробили метаповерхню, яка перетворює світло в мікрохвильове випромінювання. Технологію пропонують використовувати при побудові гібридних мереж бездротового зв’язку шостого покоління (6G).

У бездротовому зв’язку шостого покоління (6G) вирішальне значення мають гібридні системи, які можуть використовувати переваги як оптичних, так і мікрохвильових бездротових технологій. Фізики з Південно-Східного університету в Китаї розробили передавач для гібридного бездротового зв’язку, який перетворює світло в мікрохвилі на основі оптично запрограмованої мінливої в часі метаповерхні. Дослідження опубліковано в журналі Light Science & Application.

Гібридний передавач реалізується оптично програмованою мінливою в часі метаповерхністю, яка створюється шляхом гетерогенної інтеграції високошвидкісної і лінійної фотоелектричної схеми детектування у відбивну програмовану структуру. Профіль всієї платформи становить близько 2 мм.

За допомогою цієї гібридної стратегії інтеграції спектр мікрохвильового відбиття метаповерхні може модулюватися інтенсивністю світла на високій швидкості. Це, як відзначають вчені, забезпечує пряме перетворення і передачу світлового сигналу в мікрохвильовий.

Зображення: Xin Ge Zhang et al., Light Science & Application

Метаповерхневий передавач здатний безпосередньо перевести світловий сигнал в мікрохвильову область без використання перетворення з пониженням частоти. Крім того, як відзначають автори роботи, метаповерхня перетворює одиночний світловий сигнал у два мікрохвильових, використовуючи дисперсійні характеристики метаповерхні.

Щоб проілюструвати роботу передавача на основі метаповерхні, дослідники зібрали гібридну систему бездротового зв’язку, яка дозволяє здійснювати двоканальну передачу даних по лінії зв’язку світло-мікрохвиля. Тестування показало, що така система може передавати й приймати два різних відео одночасно і незалежно.

Зображення: Xin Ge Zhang et al., Light Science & Application

“Представлена технологія здатна одночасно реалізувати зв’язок у видимому світлі і мікрохвильовий зв’язок, що може бути використано для деяких типових додатків, де потрібні дві різні лінії зв’язку. Таким чином, ця технологія створює платформу для майбутнього багатодоменного інтегрованого і повноспектрального бездротового зв’язку 6G “, – заявили вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button