Здоров'я

Какао зі справжнього какао-порошку покращує здоров’я, настрій і шкіру

Гіркий какао-порошок, основа такого чудового смаколика, як шоколад, який також дуже корисний для здоров’я. Про це часто забувають, адже какао також входить до складу цукерок і різних висококалорійних солодощів.

Тим не менше, сам по собі какао-порошок насправді низькокалорійний і багатий клітковиною, а також є потужним джерелом антиоксидантів. А змішавши какао-порошок з гарячим знежиреним молоком і трохи підсолодивши, ви отримаєте смачний, низькокалорійний і багатий антиоксидантами напій.

Какао містить флавоноїди

Флавоноїди є рослинними сполуками і потужними джерелами антиоксидантів, знищують вільні радикали, що викликають загибель клітин і мутації, і вважаються потужною зброєю проти раку.

Флавоноїди в різних концентраціях містяться в більшості рослин і служать для загоєння пошкоджень і відлякування шкідників. Можливо, це і є причиною, що вони так цінні для захисних механізмів організму людини.

Присутність флавоноїдів і визначає користь какао для організму. Флавоноїди какао перешкоджають окисленню холестерину, допомагають знизити ризик утворення бляшок, посилюють кровообіг. Щоденне споживання какао допомагає запобігти ішемічній хворобі серця, інсульту і деяким видам раку.

Какао багатий теоброміном

Теобромін, що міститься в какао робить шоколад токсичним для кішок і собак, та деяких інших тварин, але абсолютно нешкідливим для людського організму і навіть присутня терапевтична цінність.

Ця хімічна речовина відома своєю здатністю знижувати кров’яний тиск, розширювати кровоносні судини і забезпечувати більш вільний і безперешкодний потік крові, поліпшувати кровообіг. Теобромін також має подібний з кофеїном стимулюючий ефект, з єдиною відмінністю – він не зачіпає центральну нервову систему.

Какао захищає шкіру від ультрафіолетового випромінювання

Високий вміст антиоксидантів в какао не тільки корисний для внутрішніх органів, але і несе омолоджуючий ефект для шкіри. Дослідження показало, що люди, які щодня протягом декількох тижнів вживали темний шоколад з вмістом какао від 70 відсотків, проявляли більшу захистну здатність до ультрафіолетового випромінювання, у них слабше проявлялося почервоніння шкіри і клітинні пошкодження, ніж у тих, хто вживав шоколад з низьким вмістом какао або не вживав шоколад взагалі. У ході досліджень було зроблено висновок, що багата на какао дієта підвищує опірність шкіри до ультрафіолетового випромінювання.

Какао містить фенілетиламін, частково регулює вироблення серотоніну

Фенілетиламін, що міститься в головному мозку,  присутній також і в какао. Крім впливу на наш настрій, він частково регулює вироблення гормону задоволення.

Це і є однією з причин, по якій шоколад так часто розглядається в якості антидепресанту, який при поганому настрої допомагає нам відчувати себе краще.

Натхнення: mixednews.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button