Здоров'я

Наявність домашньої тварини може стати причиною розвитку депресії

Нерідко вважається, що між людиною і її домашнім вихованцем існує родинний зв’язок, і якщо тварина погано себе почуває, господар сильно переживає за її стан. Нове дослідження вчених з Університету Огайо показало, що хвороба домашньої тварини може змусити його власника страждати від депресії, занепокоєння і мати більш низьку якість життя.

Раніше було виявлено, що власники домашніх тварин мають переваги з точки зору зняття стресу, а також частіше дотримуються фізичної активності під час прогулянок зі своїми собаками. Але коли собака або кішка хворіють, це може надати величезний психологічний вплив на їх власника, кажуть фахівці. Дане явище добре відоме серед людей, і хвороба члена сім’ї негативно впливає на її родичів або друзів, які піклуються про хворого. Але що стосується домашніх тварин, то в даному випадку проблема не отримала такої ж наукової уваги.

В ході вивчення 119 власників хронічно хворих собак і кішок і такої ж кількості людей, чиї домашні тварини були здорові, вчені виявили, що страждання домашніх тварин чинять негативний вплив на психічне здоров’я їх власників, викликаючи стрес, депресію і занепокоєння, а також знижуючи якість життя.

Натхнення: healthvesti.com

Кнопка «Наверх»