Земля

Найдавніше озеро в Європі допомогло вивчити історію зміни клімату за 1,36 мільйона років

Міжнародна група вчених підсумовувала п’ятнадцять років досліджень Охридського озера. Їм вдалося встановити точний вік одного з найдавніших озер в світі — воно існує вже 1,36 мільйона років. Крім того, вони пробурили на дні озера свердловину глибиною 568 метрів, щоб проаналізувати дані відкладень і реконструювати історію зміни клімату в регіоні.

Проєкт глибокого буріння на Охридському озері, розташованому на кордоні між Албанією і Північною Македонією, в якому взяли участь 47 дослідників з 13 країн, дозволив отримати більше інформації про історію зміни клімату. Група, очолювана геологом Берндом Вагнером з Кельнського університету, опублікували результати своїх досліджень, які стосуються останні 1,36 мільйона років — вік самого озера.

Охридське озеро вважається найстарішим озером в Європі. Проєкт буріння почався 15 років тому з перших попередніх досліджень для визначення віку озера і кращого розуміння історії клімату в Середземноморському регіоні. Глибоке буріння проводилося в 2013 році, а на аналіз отриманого матеріалу пішло п’ять років.

 

Осадові відклади, що випали в озеро, дозволили вченим реконструювати історію клімату регіону за цей період. Тепер їх можна порівняти з даними, отриманими за допомогою моделей. Таким чином, дослідження допомагають краще зрозуміти причини виникнення фаз дощів і точно оцінити наслідки зміни клімату для майбутніх прогнозів.

Наприклад, дані свідчать про значне збільшення зимових опадів у північній частині Середземноморського регіону в теплу пору року. Крім цього дослідники встановили, що низький тиск в західній частині Середземномор’я зросла через підвищення температури поверхні регіону в цілому. Аналогічний ефект може бути викликаний глобальним потеплінням.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button