Всесвіт

НАСА запустило сайт щоденних фотографій Землі з космосу

НАСА запустило сайт, на якому можна щодня відстежувати зображення сонячної сторони Землі, знятої з відстані близько 1,5 мільйона кілометрів.

20-10-15-foto-600x338-1

Щодня близько 12 кольорових знімків із супутника DSCOVR будуть завантажуватися на сайт і дозволять розглянути Землю з різних точок, повідомляє агентство. Фотографії робляться супутником DSCOVR, який був запущений в лютому 2015 року з метою спостереження за сонячним вітром, а також атмосферою Землі.
Супутник знаходиться в точці Лагранжа L1 безпосередньо на лінії Земля – Сонце, таким чином, наша планета завжди повернена до нього сонячною стороною. Оскільки на тлі темряви космосу Земля виглядає дуже яскраво освітленою, знімки робляться з дуже короткою витримкою 20-100 мілісекунд. При цьому навіть найяскравіші зірки на фотографії виявляються не видні.

Оснащена телескопом камера EPIC, яка встановлена на супутнику, робить серію з 10 знімків в різних частинах спектра, від ультрафіолетового і близького до інфрачервоного. Зображення, зроблені в червоному, зеленому і синьому каналах, потім використовуються для створення кольорових фотографій, якість яких еквівалентно зробленим з 12-мегапіксельної камери.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button