Екологія

Глобальне потепління робить водойми небезпечними для людини

Вчені заявили про поширення в США із-за глобального потепління небезпечних для людини мікроорганізмів, що живуть як в прісній, так і в солоній воді.

За даними видання, серед смертельно небезпечних для людини мікроорганізмів, що одержали поширення, вчені назвали бактерії Vibrio vulnificus, амеб Naegleria fowleri і паразита Cryptosporidium.

Vibrio vulnificus — так звані м’ясоїдні бактерії, що живуть у теплій солоній воді, цього літа потрапили в заголовки ЗМІ, ставши причиною загибелі людини. Небезпека загрожує і бажаючим скупатися в прісноводних каналах і озерах на півдні США, де водиться Naegleria fowleri — амеба, яка харчується мозком. Ця амеба нешкідлива при ковтанні, оскільки шлункова кислота її розчиняє, але вкрай небезпечна при попаданні в ніс, зазначається в статті.

Видання вказує, що в басейнах, особливо суспільних, купальників підстерігає паразит Cryptosporidium, що вражає кишечник. І з-за глобального потепління ареал поширення небезпечних мікроорганізмів розширюється, пояснили опитані виданням вчені.

Департамент охорони здоров’я Флориди, згідно зі статтею, заявив про 92 випадках бактеріальної інфекції у 2017 і 2018 роках, 20 з них були смертельними. Станом на 12 липня 2019 року зареєстровано вже 10 хворих. При цьому, за оцінками Центрів по контролю і профілактиці захворювань, у Сполучених Штатах щорічно реєструється близько 205 заражень Vibrio vulnificus. Експерти прогнозують їх зростання з-за глобального потепління.

Щоб уникнути смертельно небезпечних загроз, лікарі радять купатися у взутті, убезпечивши себе від ран на ногах, не заходити у воду з ушкодженнями на шкірі, а також використовувати при пірнанні спеціальний затиск для носа. При цьому з’явилися після купання пухирі на шкірі — привід терміново звернутися до лікаря.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button