Наука

Названий ефективний спосіб лікування хронічного болю

Хронічний біль зустрічається частіше, ніж інші довгострокові захворювання, такі як депресія і діабет.

Скремблювання больових сигналів від здорових нервів може назавжди полегшити хронічні захворювання.

Image by StockSnap from Pixabay

Дослідники з Johns Hopkins Medicine вважають, що скремблювання — найкраще неінвазивне лікування хронічного болю. Технологія скремблера (Calmare Pain Therapy Treatment) — це неінвазивна терапія, яка лікує невропатичні і хронічні болі поверхневою електростимуляцією. Пластирі електрода точно розміщуються на відповідній області шкіри, але не безпосередньо на болючій області. По суті, електродні пластирі розміщують на одному або декількох дерматомах. Дерматом — це ділянка шкіри, з якого всі сенсорні нерви направляються в один і той же корінець спинномозкового нерва.

Вчені провели огляд 381 рандомізованого клінічного дослідження. Вони виявили, що скремблерна терапія, яка забезпечує електричну стимуляцію за допомогою електродів в області, що оточують джерело хронічного болю, значно полегшує біль у 80 – 90% пацієнтів.

Крім того, терапія виявилася більш ефективною, ніж чресшкірна електронейростимуляція (ЧЕНС). Це метод фізіотерапевтичної нейрореабілітації, заснований на застосуванні електричного струму. ЧЕНС аналогічним чином використовує електричну стимуляцію, але направляє струми на больові нерви.

Скремблер-терапія спрямована на захоплення нервових закінчень пошкоджених нервів, а також джерела болю, і заміну больових сигналів сигналами від сусідніх нервів. У підсумку цей метод може блокувати зв’язок від пошкоджених нервів до мозку.

За допомогою декількох півгодинних сеансів пацієнти відчували «істотне полегшення, яке може стати постійним», розповіли автори дослідження.

Вони сподіваються провести додаткові дослідження переваг скремблер-терапії, яка була схвалена для використання Управлінням по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів в 2009 році.

Дослідження опубліковано в The New England Journal of Medicine.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button