Головна / Людина / Недосипання в 30 хвилин здатне зруйнувати здоров’я людини

Недосипання в 30 хвилин здатне зруйнувати здоров’я людини

Професор Шахрад Тахера з Медичного коледжу Вейлл Корнелл вважає: якщо людина позбавляє себе 30 хвилин сну, це неминуче призведе до набору ваги і до проблем з контролем рівня цукру в крові, передає Zee News. Як показало дослідження, коли людина недосипала 30 хвилин, це справляло стійкий ефект на вагу і обмін речовин.

07-04-15-foto-600x450-1

Тахера зібрав 522 добровольців, у яких нещодавно діагностували діабет 2 типу. Він розбив їх на три групи — «звичайне лікування», «особливий режим фізичної активності», «особливий режим харчування і активності». Добровольці заповнювали щоденники сну протягом 7 днів. На самому початку вираховувався брак по часу сну. При цьому у добровольців заміряли співвідношення ваги і зросту, обхват талії, інсулінову чутливість.

Читайте також: Що станеться з людиною, якщо вона не буде спати

Виявилося, в порівнянні з людьми, які отримували сон в повному обсязі, ті хто не досипав на 72% частіше страждали від ожиріння. Через 6 місяців нестача сну пов’язувалася не лише з ожирінням, але і з інсуліновою стійкістю, а через рік — кожні втрачені 30 хвилин сну підвищували ризик ожиріння і інсулінову стійкість на 17% і 39% відповідно.

Натхнення: medlinks.ru