Людина

Назальний спрей від посттравматичного стресового розладу

Вчені Медичного коледжу Нью-Йорка провели успішні випробування щодо запобігання посттравматичного стресового розладу (ПТСР) у щурів за допомогою назального спрея. Можливо, в недалекому майбутньому уникнути цього важкого психічного розладу можна буде досить просто.

syndrom_resized

ПТСР розвивається в результаті одиничної або повторюваних психотравм. Це можуть бути не тільки військові дії і загроза смерті, але і сексуальне насильство, а також важкі каліцтва. З розладом пов’язані порушення сну, перепади настрою, тривожність, неприємні повторні переживання і т.д.

Запобігти проблемі, за задумом учених, повинно впорскування сигнального білка нейропептиду Y через ніс, який потім потрапить у мозок. У ході експерименту вчені впорскували білок або сольовий розчин, а потім піддавали тварин стресу. Спочатку їх позбавляли руху, а після цього примушували плавати в плексигласовій трубі.

У результаті з’ясувалося, що пацюки, яким упорскували сольовий розчин, демонстрували тривожну поведінку або ознаки депресії. У той же час тварини, що отримали нейропептид Y, вели себе подібно щурам з контрольної групи, які не піддавалися стресу.

Вприскування білка через ніс дозволяє йому досягти мозку, при цьому не поширюючись по тілу, де він може викликати побічні ефекти. В результаті впорскування зменшується кількість рецепторів гормону стресу кортизолу, особливо в гіпокампі – ділянці мозку, де формується емоційна пам’ять.

Натхнення: iscience.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button