Людина

Пересадка голови допоможе багатим людям досягти безсмертя

Трансплантація мозку є кроком до безсмертя, вважає італійський нейрохірург, який планує провести першу операцію по пересадці голови людини. Серджіо Канаверо (Sergio Canavero) став відомий світу після того, як розповів пресі про свій неймовірний проект.

6856a914e838413007130440d8dacf24

Серджіо Канаверо сподівається провести першу таку операцію в 2017 році. Вже навіть знайдений потенційний донор, який висловив готовність лягти під ніж хірурга. Тим не менш у багатьох експертів його плани викликали широкий осуд. Вони критично ставляться до самої операції та пов’язаних з нею етичних наслідків.

[ads2] В інтерв’ю телеканалу CNN президент Американської асоціації нейрохірургів Хант Батьє (Hunt Batjer) порівняв операцію з пересадки голови (чи тулуба) людини зі смертю.

“Я б цього нікому не побажав, тим більше, не дозволив би нікому виконати це зі мною, так як є речі страшніші за смерть.”

У свою чергу Канаверо розповів виданню LaPresse.it, що він знайшов спонсорів, готових фінансувати його проект, а також лікарів і хірургів, які бажають взяти участь у проведенні операції.

“Якщо в проект інвестують, то це означає, що у нього вірять. Інакше б ніхто не вкладав у нього свої гроші,” — заявив хірург, зазначивши, що операція потребує близько 10 мільйонів доларів інвестицій і 150 чоловік персоналу, у тому числі лікарів і їх помічників.

Операція триватиме близько двох днів. Охолоджену голову знімуть з рідного тіла пацієнта і пересадять на тулубі донора, акуратно з’єднавши кровоносні судини і склеївши кінці спинного мозку.

Після операції пацієнт пробуде у комі близько місяця, щоб організм зміцнів. Для зміцнення нервових зв’язків спинний мозок буде стимулюватися імплантованими електродами.

“Я б цього нікому не побажав, тим більше, не дозволив би нікому виконати це зі мною, так як є речі страшніші за смерть.”

Канаверо каже, що операція по пересадці голови (чи тулуба) може бути першим кроком до досягнення безсмертя: “Ми стали на крок ближче до збільшення тривалості життя людини на невизначений термін, так як 80-річний пацієнт, який отримав нове тіло, зможе прожити додаткових 40 років.”

Читайте також: 

Вчений вважає, що вдосконалення технології займе близько п’яти років, після чого вона зробить «неймовірні наслідки» і «назавжди змінить історію людства».

Відповідаючи на критику в свою адресу, Канаверо зазначив, що його опоненти відчувають себе під загрозою, оскільки не змогли досягти таких же результатів. Він також каже, що людям психологічно важко погодитися на операцію, так як вони відчувають страх перед безсмертям.

Ще, за словами хірурга, люди переживають, що операція по пересадці голови стане прерогативою багатих.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button