Різне

Нічна праця шкідлива для здоров’я

robota-vnochiЛюдський організм не розрахований на сучасний ритм життя мегаполісів, що часто спонукає роботі по ночах. Це підтверджує велика кількість дослідницьких даних, опублікованих останнім часом. Чим ризикують офісні співробітники, медсестри, менеджери та інші трудоголіки, що працюють ночами?

Свіже дослідження датських вчених з Інституту епідеміології раку довело: жінки, які працюють у нічну зміну частіше двох разів на тиждень, піддаються підвищеному ризику розвитку раку молочної залози. Ризик цей найбільш високий у тих дам, які називають себе «жайворонками» і воліють плюс до всього рано прокидатися вранці, а «досипати» вже протягом дня.

Вся справа в особливому гормоні – мелатоніну. Праця в нічну зміну скорочує його вироблення в організмі. Між тим ця речовина захищає клітини жіночих організмів від деяких видів раку.

Плюс до всього робота по ночах збиває циркадні ритми людини: вчені довели, що біологічний годинник в мозку не може працювати синхронно з клітинними годинами кожного окремого органу. Це, в свою чергу, неминуче викликає неконтрольований ріст клітин в тканинах грудей. Це і провокує рак.

Дослідники прийшли до своїх висновків на підставі статистики, отриманої на вибірці в 18 500 жінок, що служили в датської армії з 1964 по 1999 рік. Серед них виявили 210 жінок з раком грудей. Частина жінок, що потрапили у список, розповіли ученим про свій спосіб життя. З’ясувалося, що ймовірність захворіти на рак грудей на 40% вище у тих жінок, які мали в своєму житті скільки-нібдуь тривалий досвід роботи по ночах. При цьому ризик розвитку захворювання був набагато вищий у тих, хто вважає себе «жайворонком», а не «совою».

Чоловікам, втім, теж не варто спокушатися. У них робота по ночах може спричинити захворювання на рак простати.

Якщо ж уникнути роботи по ночах ніяк не можна, експерти рекомендують максимально довго перебувати в темному приміщенні: під час надмірно частого використання штучного світла мелатонін перестає вироблятися. Якщо ж людина не спить, але в напівтемряві, в організмі він таки з’являється, нехай і в недостатній кількості.

Природний для людини режим сну і неспання ні в якому разі не можна порушувати вагітним. Журнал Obstetrics & Gynecology з посиланням на американських учених розповідає, що робота по ночах збільшує ризик передчасних пологів у півтора рази. Приблизно на такий же відсоток зростає ризик розвитку патологій у дитини. Крім того, по ночах ні в якому разі не можна працювати матерям, які годують груддю. Це істотно підвищує ризик розвитку у малюків боязні темноти – ніктофобіі.

Вчені з Гарвардського університету довели, що робота по ночах часто призводить до діабету, порушенню функціонування серцево-судинної системи. Особливо великий ризик розвитку цих проблем у людей, що працюють ночами від трьох до дев’яти років поспіль.

По правді кажучи, природа сну так до кінця і не вивчена. Вже давно в науковому співтоваристві відомо, що мозок ніколи не виходить з режиму неспання – саме тому ми бачимо сни. З іншого боку, невиспана людина неодмінно відчуває втрату концентрації і неможливість зосередитися. Чому так? Американський психолог Джуліо Тонон з Вісконсинського університету в Мадісоне розробив теорію, яка, принаймні частково, відповідає на це питання. На думку дослідника, під час сну мозок перезавантажується, подібно Windows. Вночі у людини відбувається «скидання» інформації, тому якщо в три години ночі він не спить, можливі самі різні фатальні помилки. З цієї причини експерт рекомендує не відкладати праця, що вимагає прийняття важливих рішень, на ніч. Навіть якщо ви добре виспалися вдень.

Крім того, саме під час нічного сну мозок знищує непотрібні враження і «очищає себе». Тому робота по ночах чревата депресією і безперервним почуттям втоми.

Натхнення: http://expert.ru

Інформація зі сайту: http://cikavosti.com

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button