Авто

Німецькі вчені впроваджують сонячні панелі на вантажівках

Сонячні панелі дозволяють економити дизельне паливо і знижувати обсяги викидів.

Немецкие ученые внедряют солнечные панели в грузовики

Інститут сонячних енергетичних систем в Суспільстві Фраунгофера проводить дослідження інтеграції фотоелектричних сонячних панелей в вантажні автомобілі.

Очікується, що сонячні панелі зможуть підживлювати акумуляторні батареї під час руху, або забезпечувати роботу рефрижераторів. Експеримент проводиться спільно з німецькими логістичними компаніями, ведуться не тільки лабораторні модельні дослідження, але і випробування технологій в реальних умовах.

На дахах вже діючих вантажівок-рефрижераторів, які зараз курсують по європейським і північноамериканським автобанам, були встановлені датчики сонячного випромінювання, з допомогою яких визначається потенційний обсяг генерації енергії. В Інституті також мають намір розробити технологію створення модулів, найбільш підходящих для «збору сонячного світла в дорозі».

Результати вимірювань, які проводилися понад півроку, дозволяють стверджувати, що використання сонячних панелей на вантажному транспорті — має перспективу. Сонячні панелі дозволяють економити паливо дизельне, і як наслідок, знижувати обсяги викидів.

На 40-тонну вантажівку-рефрижератор можуть бути встановлені сонячні модулі площею 36 м2, що приблизно відповідає 6 кВт встановленої потужності. За розрахунками інституту, така електростанція дозволяє заощаджувати, в залежності від регіону експлуатації, до 1900 л дизельного палива.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button