Наука

Масштабне дослідження виявило, як червоне м’ясо шкодить серцево-судинній системі

Зв’язок між серцево-судинними захворюваннями і вживанням великої кількості червоного м’яса відносно добре встановлена, але не так ясно, як саме тваринні білки можуть підвищувати ризик серцевих захворювань.

Image by tomwieden from Pixabay

Нове дослідження зосередило увагу на тому, як метаболіти, вироблені деякими кишковими бактеріями при перетравленні червоного м’яса, відіграють важливу роль у серцево-судинних захворюваннях.

Було запропоновано кілька інгредієнтів і механізмів для пояснення потенційного шкідливого впливу споживання м’яса на АССЗ [атеросклеротичні серцево-судинні захворювання]», — наголошується в новому дослідженні. “До них відносяться вміст насичених жирів, холестерину і заліза в червоному м’ясі, а також натрій, нітрити і приготування обробленого м’яса при високій температурі. Однак справжні механізми напрочуд погано вивчені”.

Щоб заповнити прогалину досліджень, нове дослідження зосереджувалося на кількох метаболітах, вироблених бактеріями в кишечнику. Зокрема, в дослідженні вивчалися рівні триметиламін-N-оксиду (ТМАО), молекули, раніше пов’язаної з поганим станом серцево-судинної системи.

Коли тваринні білки, що містять хімічний L-карнітин, перетравлюються деякими типами кишкових бактерій, утворюється молекула під назвою триметиламін (ТМА). Згодом ТМА перетворюється в ТМАО в печінці, що призводить до пошкодження серцево-судинної системи.

У новому дослідженні розглядалися дані довгострокового експерименту, в якому брали участь тисячі випробовуваних протягом більше десяти років. Дослідження є першою спробою зрозуміти, як споживання червоного м’яса може підвищити ризик серцевих захворювань.

Результати показали, що рівні ТМАО та двох інших метаболітів, вироблених мікробіомом, у плазмі крові можуть становити від 8% до 11% підвищеного ризику серцевих захворювань у людини через вживання червоного м’яса. Згідно з новими даними, підвищений рівень глюкози в крові та системне запалення також пов’язані з ризиком серцевих захворювань.

Даріуш Мозаффарян, співавтор дослідження, зазначив, що цікава частина результатів полягає в тому, що ці три фактори, здається, більш важливі для підвищення ризику серцевих захворювань, ніж більш традиційні фактори, такі як жир або холестерин.

“Цікаво, що ми визначили три основні шляхи, які допомагають пояснити зв’язки між червоним і переробленим м’ясом та серцево-судинними захворюваннями — метаболіти, пов’язані з мікробіомом, такі як ТМАО, рівень глюкози в крові та загальне запалення — і кожен з них виявився більш важливим, ніж шляхи, пов’язані з холестерином у крові, або кров’яний тиск», — пояснив Мозаффарян. “Це говорить про те, що при виборі продуктів тваринного походження менш важливо зосереджуватися на відмінностях в загальній кількості жирів, насичених жирів або холестерину, а більш важливо краще зрозуміти вплив на здоров’я інших компонентів в цих продуктах, таких як L-карнітин і залізо».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button