Наука

Почалася глобальна епідемія суперінфекцій

Згідно з доповіддю Центрів по контролю і профілактиці захворювань США, стійкі до ліків мікроби кожен рік заражають три мільйони американців і вбивають 35 тисяч осіб. Таким чином, кажуть експерти, резистентні до антибіотиків бактерії представляють загрозу більш небезпечну, ніж вважалося раніше. Про це повідомляє видання Science Alert.

За оцінками, кожні 11 секунд в середньому одна людина заражається резистентною бактерією, а кожні 15 хвилин хтось помирає від суперінфекції, яка не піддається лікуванню. Ситуація ускладнюється тим, що за три десятиліття не було розроблено жодного нового класу антибіотиків. Водночас смертність від суперінфекцій вдалося знизити на 30 відсотків завдяки вдосконаленню методів відстеження патогенів у лікарнях, де найчастіше виникають зараження.

Найбільш небезпечними мікробами є Clostridioides difficile (викликають смертельні інфекції на тлі загибелі мікрофлори кишківника через антибіотики), стійка до ліків гонорея та карбапенем-стійкі ентеробактерії (CRE). Вони стійкі до всіх або майже до всіх антибіотиків і вбивають до половини інфікованих пацієнтів.

Щоб знизити ризик інфекції, фахівці рекомендують дотримуватися гігієни рук, проходити вакцинацію, правильно готувати продукти харчування і практикувати безпечний секс.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button