Здоров'я

Що відбувається з вашим організмом, коли ви кидаєте палити?

Існує безліч причин для того, щоб кинути курити. Це дорого, в результаті ваше волосся і одяг пахнуть, до того ж це вже просто не модно. Звичайно, найголовніша причина – це здоров’я. Ви напевно знаєте, як ваше тіло страждає від куріння. Але чи уявляєте ви, як зміниться ваше самопочуття після відмови від сигарет?

Ви пройдете через фізичну «ломку»

Варто відразу визнати важку правду: відмова від куріння може супроводжуватися вкрай неприємними відчуттями. Люди просто не розуміють, наскільки сильною може бути залежність від нікотину, поки не перестануть його вживати. Якщо ви різко відмовляєтеся від сигарет, перший час буде вкрай непростим. Фізичні симптоми відмови від сигарет включають головний біль, запаморочення, втома, голод, нудоту, кашель. Крім того, ви можете відчути підвищений апетит і проблеми зі сном. Всі ці симптоми повільно зникають з часом, зазвичай за кілька тижнів, але часом і за кілька місяців – все залежить від того, як довго ви курили.

Психологічно теж буде непросто

Ви можете відзначити і деякі психологічні симптоми. Перепади настрою, пригнічений стан, проблеми з увагою, підвищена дратівливість і сильна тяга до сигарет, так і до їжі, є цілком очікуваними. Просто пам’ятайте, що все це тимчасово. У більшості курців всі ці симптоми проходять приблизно через два тижні. Через дев’ять місяців від проблем не залишається і сліду.

У вас покращиться кровообіг

Вже через дві години після того, як ви відмовитеся від куріння, ваш кровообіг почне поліпшуватися. Нікотин підвищує темп серцебиття і збільшує кров’яний тиск. Тому вже через дві години, а іноді й півгодини, серцебиття і тиск знижуються до нормального, здорового рівня. Ви відчуєте різницю! Коли ваш кровообіг на здоровому рівні, ваші пальці на руках і ногах, які раніше могли здаватися холодними, починають нагріватися.

Ви можете трішки набрати вагу

Іноді, коли ви кидаєте палити, тягу до сигарет супроводжують сильні напади голоду і звірячий апетит. Це абсолютно нормально, адже ви відмовляєте собі в нікотині, який пригнічує голод. Кожен раз, коли в мозок потрапляє доза нікотину, активується природна захисна реакція організму, яка випускає накопичений жир в кров. Саме тому ви не відчуваєте голоду, поки палите. Коли ви кидаєте, в крові можуть початися перепади рівня цукру. Це не означає, що відмова від сигарет обов’язково призведе до набору ваги, до того ж ця вага буде незначною, якщо всі інші ваші звички – здорові. Вам просто варто розуміти, що після відмови від сигарет слід бути уважнішими до рівня цукру в крові і до того, що ви їсте, щоб рівень енергії був стабільним.

Ваше серце стане здоровішим

Протягом дванадцяти годин після того, як ви припиняєте палити, рівень вуглекислого газу в вашій крові знижується, що призводить до підвищення рівня кисню. Це гарантує вашому серцю заслужений відпочинок. Протягом року після того, як ви кинете курити, ймовірність серцевого нападу і розвитку інших захворювань знижується наполовину порівняно з людиною, яка курить. Переваги проявляються з роками: через п’ятнадцять років після відмови від куріння ризик серцево-судинних захворювань стає таким же, як у того, хто не курив ніколи. До нормального рівня опускається і ймовірність появи таких проблем, як аритмія або стенокардія. Втім, це не означає, що ви зможете жити так, ніби не курили ніколи, особливо якщо раніше були завзятим курцем. Здоров’я серця постраждало, як тільки ви почали дотримуватися шкідливої звички. Варто повернутися до сигарети – і серцевий ритм і кров’яний тиск підвищаться моментально. У довгостроковій перспективі куріння призводить до гіпертонії. У поєднанні з фактом про те, що курці рідко займаються спортом і відрізняються зайвою вагою, негативних факторів стає ще більше.

Ризик інфаркту різко впаде

Паління збільшує ймовірність інфаркту, тому що це звужує ваші кровоносні судини і порушує циркуляцію крові. Поліпшення стану організму буде проходити поступово, в період від вісімнадцяти місяців до п’ятнадцяти років – це залежить від того, скільки, як часто і як довго ви курили. Проте з часом ймовірність інфаркту буде такою ж, як у того, хто не курить. Важливо відзначити, що тим, хто вживає гормональні протизаплідні не можна палити, тому що це сильно підвищує ризик нападу.

Ви будете вільніше дихати

Хороші новини: стан ваших легенів почне поліпшуватися вже в перші ж тижні після відмови від цигарок. У цей час невеликі ділянки у повітряних шляхах, паралізовані димом, почнуть працювати знову, так що дихання буде більш легким. Витривалість під час занять спортом підвищиться.

Ви будете більше кашляти

Як не дивно, відразу після відмови від сигарети багато з людей кашляють куди більше, ніж раніше. Це цілком природно – легені очищаються. Кашель зазвичай проходить протягом дев’яти місяців. Ви можете прискорити процес, користуючись очисниками повітря, уникаючи забруднень, практикуючи вправи на глибоке дихання і йогу, а також відмовляючись від молочних продуктів, які стимулюють вироблення слизу.

Ваша усмішка засяє

Ви будете посміхатися куди ширше, коли зрозумієте, наскільки краще виглядають ваші зуби. Практично всі зміни у роті, пов’язані з курінням, зворотні, це включає як погане дихання, так і жовті зуби. Жовті плями на емалі пропадуть, як тільки ви відмовитеся від шкідливої звички. Знизиться і ймовірність проблем з яснами, і небезпека періодонтиту. Це не всі переваги: навіть ваші губи будуть виглядати краще, тому що зникнуть виразки і опіки, іноді пов’язані з сигаретами.

Ваша шкіра буде виглядати краще

Куріння приглушує свіжість шкіри, але відмова від шкідливої звички повертає молодість. Куріння може призводити до руйнування структурних компонентів шкіри, еластину і колагену. Коли ці компоненти пошкоджуються, шкіра втрачає щільність, пружність і силу. Крім того, нікотин звужує кровоносні судини, обмежуючи приплив крові до шкіри. У результаті клітини отримують менше кисню і поживних речовин, що призводить до тьмяного кольору і появи зморшок. Відмова від куріння не усуне природні процеси, але абсолютно точно не дозволить вам старіти швидше.

Ваші груди будуть вдячні

Дивно, але куріння впливає на вигляд грудей. Хімічні речовини в сигаретах призводять до обвисання і втрати еластичності шкіри. В результаті шкіра на руках і грудях може обвисати.

Ви будете краще відчувати запахи

Куріння приглушує нюх. У лічені дні, а іноді години після відмови від сигарети ваше почуття нюху може повернутися в колишній стан. Ви будете вражені багатством оточуючих вас ароматів.

Їжа стане смачнішою

Нюх безпосередньо пов’язаний з відчуттям смаку, так що через кілька днів ваші смакові рецептори будуть відновлені. Вам буде куди приємніше пити ранкову каву і насолоджуватися їжею.

Ваші нігті покращаться

Жовті плями на пальцях пропадуть, вигляд нігтів стане кращим. Ви відразу помітите, як відростає новий, не пошкоджений нікотином ніготь, який змінює вкриту плямами пластину.

Зміцниться імунітет

Куріння пригнічує імунну систему, що може робити ймовірність захворювань вищим. Куріння особливо підсилює респіраторні захворювання начебто бронхіту і пневмонію через роздратування в легенях.

Ваше волосся буде гарнішим

Курці стикаються з посиленим випадінням волосся. Вся справа в тому, що хімікати з цигарок впливають на фолікули волосся, до того ж в тілі погіршений кровообіг. Коли ви відмовитеся від сигарет, ваше волосся буде здаватися більш густими.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button