Земля

Вчені пов’язали зниження рівня моря з частими виверженнями вулканів

Вчені з Університету Брукса в Великобританії знайшли зв’язок між виверженнями вулканів на Санторіні та змінами в рівні моря.

Image by Reimund Bertrams from Pixabay

У новій роботі автори вивчили частоту вивержень супервулкана на острові Санторіні та фактори, які могли впливати на частоту подібних подій. Тому вони вивчили вулканічні породи, які формувалися на схилах Санторіна за останні 360 тис. років.

“Близько 3,6 тис. років тому тут стався потужний вибух, в результаті якого центральна частина острова занурилася в море. В результаті оголилися сліди понад 200 попередніх вивержень. Завдяки їхнім вивченням ми з’ясували зв’язок між рівнем Середземного моря і виверженнями Санторіні”, – говорить Крістофер Сатоу, науковий співробітник Університету Брукса

Далі вчені детально вивчили наслідки 211 вивержень вулкана і з’ясували, що вулканічна активність відбувалася, коли рівень води в Середземному морі був на 40-80 метрів нижче сучасного. Лише чотири виверження супервулкану відбулися, коли рівень моря був близький до сучасного.

Геологи змоделювали, як зміни рівня Світового океану впливають на потоки магми та визначили, що, коли рівень моря був на кілька десятків метрів нижче сучасного, розплавленим породам було легше рухатися в бік поверхні Землі.

Це означає, що зниження рівня світового океану може провокувати виверження вулканів: автори вважають, що подібним чином поводяться 60% вогнищ вулканізму.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button