Головна / Людина / Передбачено знищення імунітету у всього людства

Передбачено знищення імунітету у всього людства

Вчені Токійського університету прийшли до висновку, що глобальне потепління сприяє зниженню імунітету у тварин і людей і зробить їх більш уразливими до різних вірусних інфекцій і інших патогенів. Стаття дослідників опублікована в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

В ході експерименту вчені поміщали здорових самок мишей в камери з холодним повітрям (4 градуси Цельсія), повітрям кімнатної температури (+22 градуси) і з гарячим повітрям (36 градусів). На восьмий день перебування в камерах тварин заражали вірусом грипу штаму A / PR8.

Протягом семиденного перебування в умовах високих температур гризуни мало їли і втратили 10 відсотків початкової маси тіла. Крім того, виявилося, що у них значно зменшилася кількість вироблюваних в легких цитотоксичних Т-лімфоцитів CD8 + T, специфічних до вірусу, а також кількість антитіл IgG.

Високі температури перешкоджали виробленню прозапальних молекул цитокінів і активації інфламасом — білкових комплексів, які запускають запальні реакції. На сьомий день інфекції зміст вірусів у легенях залишився високим. Також у мишей, що піддавалися гарячому повітрю, спостерігалося посилення в легенях аутофагії — процесу руйнування непотрібних і пошкоджених компонентів клітини.

У гризунів, що містяться при кімнатній температурі, штучна активація аутофагії зменшувала здатність боротися з інфекцією. Однак ін’єкції глюкози і коротко жирних кислот відновили порушену через високу температуру активність імунної системи.