Земля

Під вулканом Утурунку в Андах виявлено величезне озеро

Джон Бланді з Брістольського університету разом з колегами виявив озеро, досліджуючи «аномальну зону», розташовану на глибині 15 000 метрів під підніжжям сплячого вулкана Утурунку в болівійських Андах. На відміну від навколишньої магми, шар речовини в «аномальній зоні» відчутно уповільнював сейсмічні поштовхи і проводив електрику.

cc23864d5efedbae067b5387cb5e7653
Команда Бланді взяла зразки застиглої магми, що вийшла з жерла вулкана близько 500 000 років тому, і змішала її розплав з водою в різних пропорціях, створивши в лабораторії умови, аналогічні тим, що повинні бути на глибині 15 кілометрів. Тиск там перевищує атмосфернийв 30 000 разів, а температура досягає 1500 °C. Один з варіантів суміші точно відповідав параметрам «аномальної зони» — зокрема, електропровідності. Масова частка води в цій суміші становить від 8 до 10 відсотків.

Враховуючи загальний обсяг зони, який наближається до півмільйона кубічних кілометрів, об’єм води в ньому повинен відповідати об’єму води в озері Великому або Гурон.

Подібні аномалії були виявлені геологами під вулканами в Новій Зеландії і в Північній Америці.

Під шаром кам’яних порід ховається, можливо, більше води, ніж на поверхні Землі: геологи з Північно-Західного університету США вже виявили на глибині 700 кілометрів водяну лінзу, об’єм води в якій як мінімум порівнянний з об’ємом води в світовому океані. Такі відкриття служать підтвердженням теорії про те, що земна вода походить з речовини, з якої утворилася наша планета, а не була принесена крижаними метеоритами.

Однак про те, щоб отримати воду, приховану в земній корі, можна забути, вважають вчені. Вода в озері під вулканом Утурунку розчинена в магмі, розпеченій до 1000 °C, і дістати її звідти не можливо.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button