Земля

Подивіться на прозорого кальмара з «демонічними» очима (фото+відео)

Дослідники, які вивчають глибокі води навколо Алеутських островів Аляски, помітили прозорого головоногого молюска.

Дослідники з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA) помітили скляного кальмара (Taonius Borealis) поки управляли апаратом з дистанційним управлінням (ROV). Незвичайного морського мешканця зняли на глибині 700 метрів у водах Тихого океану, він плавав навколо Алеутських островів Аляски.

Це занурення — перше в рамках експедиції NOAA Seascape Alaska 3 на борту корабля NOAA Okeanos Explorer. Його мета — скласти карту незвіданих областей глибокого моря у виключній економічній зоні (ІЕЗ) штату.

На відеозаписі, опублікованій на YouTube-каналі NOAA Ocean Explorer, видно, як перевернутий кальмар повільно пливе в воді, а його мантія — основна частина тіла кальмара з життєво важливими органами — спрямована вниз. Неясно, наскільки великий кальмар на відео, але, за даними Міжнародного союзу охорони природи, мантія цього виду виростає до 66 сантиметрів в довжину.

«Це досить звичайний кальмар для цих вод, що не скажеш про зйомку таким крупним планом», — написали представники NOAA на YouTube.

Під час відео є момент, коли здається, що одне з «демонічних» очних яблук кальмара ненадовго втягується в оточуючі його фіолетові диски. Така поведінка еквівалентна морганню людей і інших тварин, пишуть представники NOAA.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button