Технології

Чайний гриб, з якого роблять напої, може жити в марсіанських умовах

Міжнародна дослідницька група вивчила, як культура чайного чаю живе в марсіанських умовах.

©NASA

З чайного гриба роблять напій, відомий як комбуча: його отримують за допомогою ферментації зацукрованого чаю з використанням культур чайного гриба. Змодельоване марсіанське середовище зруйнувало мікробну екологію культур чайного гриба, але бактерії, що продукують целюлозу, вижили.

Вчені з проекту (BIOMEX) вже відправляли культури чайного гриба на МКС в 2014 році за підтримки Європейського космічного агентства. Мета полягала в тому, щоб дізнатися більше про те, наскільки надійною є геномна архітектура чайного гриба, а також про те, як він поводиться в позаземних умовах. Після півтора року в імітованих марсіанських умовах за межами МКС зразки були реактивовані на Землі і їх культивували ще два з половиною роки.

Автори нової роботи за підсумками свого експерименту заявили, що змодельоване марсіанське середовище різко порушило мікробну екологію культур чайного гриба. А ось бактерії – Komagataeibacter -, що продукують целюлозу, вижили.

Результати показують, що целюлоза, вироблена бактеріями, ймовірно, відповідає за їх виживання в позаземних умовах. Це також є першим доказом того, що бактеріальна целюлоза може бути біомаркером позаземного життя, а мембрани або плівки на основі целюлози можна використовувати як захисний шар для предметів, які потрібні в космосі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button