Здоров'я

Причини появи грудки в горлі

Грудкою в горлі називають неприємне почуття, що приносять відчуття того, що в горлі знаходиться якийсь продукт або предмет. Але людина впевнена, що нічого не могло застрягти в її горлі. Часто цей клубок є безпечним і не впливає на здоров’я людини. При першій появі може стати трохи страшно, але якщо грудка відчувається пару раз в місяць і швидко зникає — не варто боятися. Але бувають випадки, коли подібна грудка у горлі дійсно є симптомом різних захворювань. Які бувають причини його появи?

Існує безліч різних причин. У шиї знаходяться важливі судини і м’язи, що впливають на перебіг хвороб і повернення людини у звичний стан. Можуть виникнути проблеми з щитовидною залозою. Не варто забувати про шийні хребці, вони можуть защемити нервові закінчення. Гортань, що переходить у трахею, часто стає під удар застуди. При збої в роботі перерахованих органів або систем може почати з’являтися відчуття грудки в горлі. Чіткого діагнозу не існує, зате лікарі дають багато причин. Варто розібрати їх докладніше.

Гострий хронічний стрес може стати причиною появи неприємного відчуття в горлі. З-за нервового напруження виникають спазми судин, що знаходяться в горлі. Людина починає відчувати не просто клубок, вона розуміє, що зсередини щось тисне — судини починають розширюватися. Більша частина всіх людей, що звертаються з подібною проблемою в лікарню, стверджують, що починають відчувати дискомфорт ще сильніше, коли доводиться стикатися зі стресовими ситуаціями, сильно переживати чи боятися. Фахівці розуміють, що при хронічному стресі досить складно знайти спокій. Але щоб грудка пропала, потрібно спробувати позбутися від факторів стресу.

Грудка може з’явитися і внаслідок кислотного рефлюксу. Цей термін позначає ситуації, що складаються з виходу вмісту шлунка і кислоти вгору по стравоходу. Поширеним і частим симптомом описаного порушення є печія. Але не тільки вона може провокувати появу грудки в горлі. Кислота зі шлунку, яка піднялася нагору, починає поступово обпалювати стінки стравоходу. Завдяки цьому в ньому виникає сильний спазм, він навіть може перейти в набряк. Горло людини починає відчувати не тільки ознаки печії, але і розуміє, що потрібно позбавлятися від грудки.

Один з синдромів так само може стати причиною появи неприємного відчуття в горлі. Лікарі називають його постназальним, але він має зрозуміле пояснення на відміну від своєї назви. Кожна людина хоч раз у житті стикається зі соплями. Якщо їх кількість надмірна, а замість позбавлення від сопель в хід вступає звичка втягувати їх назад — чекайте появи невеликої грудки в горлі. Зазвичай соплі швидко накопичуються на задній частині горла, вони можуть опустити вниз у вигляді одного шматка. Після його опускання у людини з’являється неприємне відчуття.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button