Земля

Розмір мозку – не головне: риби виявилися не дурнішими від шимпанзе

Згідно з даними нового дослідження, люди помилялися з приводу розумових здібностей риб. Як виявилося, коралова форель також розумна, як і шимпанзе, коли справа доходить до спільної роботи.

Британські дослідники вважають, що форель можете співпрацювати з муренами – великими змієвидними рибами, відомими своєю отруйністю і агресивним характером. Як з’ясували вчені, форелі допомагають їм полювати і використовують рух, щоб з ними спілкуватися.
foto_cikavosti_12.09.2014-014_resized

Дослідники виявили, що форель не поступається шимпанзе, які, як з’ясувалося більше 10 років тому, кооперуються при пошуку їжі. Аналогічне партнерство розглядалося між фореллю і вугром. Форель володіє швидкістю, необхідною для того, щоб переслідувати здобич у відкритій воді, тоді як у мурени гнучке тіло, яке дозволяє їй діставати здобич у важкодоступних місцях.

Коралова форель досягає в довжину 50 сантиметрів. Забарвлення цих риб варіюється від оливково-зеленого до темно-червоного. Також вони покриті невеликими яскравими синіми плямами.

Читайте також: Біоресурси Землі закінчилися

Коралова форель, так само як і її близький родич – кораловий окунь, використовує жести і сигнали, щоб повідомити вугра про місцезнаходження здобичі. Риба навіть робить стійку на голові, щоб вказувати хижакові правильний напрямок.

Деякі мурени в дикій природі можуть бути більш ефективними партнерами, ніж інші. В ході експерименту, що проводився в контрольованому середовищі, мурени були використані для перевірки того, чи здатна коралова форель відрізнити хорошого напарника від поганого.

В результаті дослідження показало, форель швидко навчилася розрізняти напарників по полюванню і в три рази частіше вибирала хорошого компаньйона. Отримані результати свідчить про те, що великий мозок ссавців не є обов’язковим для використання складних форм спілкування, каже морський біолог і зоолог з Кембріджського університету Олександр Вейля.

“Хоча мозок ссавців, безумовно, більший, ніж у риб, розмір не може бути єдиним, що має значення, і ми все ще далекі до повного розуміння мозку риб і того, на що вони здатні”, – додав Вейля в інтерв’ю Mail Online.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button