Здоров'я

Рефлюкс-езофагіт. Причини. Лікування

Що таке рефлюкс-езофагіт?

Серед усіх захворювань стравоходу найбільш поширеним вважається рефлюкс-езофагіт. Його виникнення обумовлено контактом вмісту кишечника зі слизовою оболонкою стравоходу. У результаті переважання в кишковому середовищі підвищеної кислотності в стравоході уражається нижній відділ. Результатом такого процесу стає виникнення болю, печії та інших симптомів поганого травлення.

1430649901_bolit-zhivot-2_500x292

Точної статистики за даними захворювання рефлюкс-езофагітом немає, оскільки часто симптоми хвороби виражаються настільки незначно, що більшість людей, просто не звертає на них уваги.

У деяких випадках хвороба протікає в хронічній формі, при якій яскраво виражені симптоми відчуваються практично постійно і тому потрібне обов’язкове амбулаторне лікування. Найбільш крайньою стадією захворювання є рефлюкс з різними ускладненнями у вигляді кровотеч і виразок, при цьому необхідна негайна госпіталізація.

Причини рефлюкс-езофагіту

Виникає рефлюкс-езофагіт з різних причин:

 • Слаборозвинений нервово-м’язовий апарат, зокрема кардинальний відділ стравоходу — дана причина рефлюксу характерна для маленьких дітей, у яких захворювання виявляється відрижкою.
 • Виразкова хвороба або гастрит — за рахунок підвищеного тиску всередині шлунка рухливість шлунково-кишкового тракту істотно знижується, і виникає печія яка часто супроводжується гіпертонусом і спазмами.
 • Порушення моторики кишечника внаслідок стресів, зайвої ваги, недостатнього слиновиділення і неправильного харчування. Особливо негативним впливом на органи травної системи мають шоколад, цитрусові фрукти, томати, гострі і жирні страви, міцна кава і алкоголь.
 • Зловживання медикаментозними засобами, особливо снодійними і седативними препаратами, нітритами, нітратами і простагландинами. Сприяє виникненню рефлюксу і надмірне куріння.

Симптоми рефлюкс-езофагіту

Симптоми рефлюкс-езофагіту спочатку проявляються слабо, тому важливо приділяти пильну увагу здоров’ю при їх виникненні. До симптомів захворювання відносяться:

 • кисла відрижка;
 • нудота;
 • блювота;
 • печія;
 • біль в шлунку, особливо у верхньому його відділі;
 • больові відчуття в грудині і в вусі при ковтанні;
 • хронічний кашель;
 • зубні захворювання;
 • сиплий голос.

Як правило, симптоми стравохідного характеру посилюються в лежачому положенні. Інтенсивний прояв симптомів спостерігається після прийому їжі, вживання газованих і алкогольних напоїв і куріння.

http://refluxmedical.ru/-езофагіту проводиться шляхом рентгенографічних обстежень стравоходу, ендоскопії та заміру за допомогою спеціального зонда рівня кислотності. Найкраще лікувати дане захворювання в медичному центрі «Reflux Medical» у столиці Австрії Відні.

Лікування рефлюкс-езофагіту

Процес лікування рефлюксу-езофагіту полягає, перш за все, в усуненні причин, що викликали його, тобто таких захворювань як невроз, гастрит, гастродуоденіт, виразки і інших. Своєчасна терапія сприяє зменшенню прояву симптомів захворювання, так як знижується рівень негативного впливу вмісту шлунка при його попаданні в стравохід. Крім того підвищується стійкість слизових поверхонь стравоходу і прискорюється процес перетравлення їжі.

Невід’ємною частиною в лікуванні рефлюксу є дотримання дієти. При цьому захворюванні протипоказано вживання гострої і жирної їжі, цитрусових фруктів, шоколаду, кави, томатів, бажано відмовитися від спиртних напоїв і куріння.

Як медикаментозне лікування при важких формах захворювання застосовуються препарати, що сприяють зниженню рівня кислотності в шлунку — антациди. При наявності ерозій та виразок призначаються антисекреторні препарати (Н2-блокатори або інгібітори протонної помпи). Лікарські засоби зменшують тиск всередині шлунка, відновлюють правильну моторику кишечника і позбавляють від симптомів рефлюкс-езофагіту.

Для зменшення прояву в лежачому положенні таких симптомів як печія і біль в грудині, слід прийняти правильну позу — верхня частина тулуба повинна бути трохи піднятою, для чого можна використовувати кілька подушок.

ВІДЕО

https://youtu.be/yfapGamT83k

Кнопка «Наверх»
Закрыть