Технології

ReWalk – екзоскелет, який дозволяє ходити паралізованим людям

Після пошкодження спинного мозку у світі залишиться всього лише кілька фраз, які можуть засмутити вас ще сильніше, ніж фраза: «Він/вона ніколи більше не зможе ходити». Але завдяки технологіям ця фраза  незабаром, цілком можливо, стане вимовлятися набагато рідше. Справа в тому, що біонічний костюм ReWalk, допоміжний екзоскелет, дає можливість людям із серйозними пошкодженнями спини знову ходити, днями отримав повне схвалення на продаж Управлінням з контролю якості харчових продуктів і лікарських засобів США (FDA).

foto_cikavosti_29.06.2014-02_resized

«Інноваційні пристрої, такі як ReWalk, пройшли чималий шлях до схвалення і можливості допомагати людям з порушеннями і пошкодженнями спинного мозку», – зазначає директор відділу комісії FDA Крісті Форман. «Поряд з фізичною терапією, тренуваннями і допомогою з боку осіб, що здійснюють догляд за пацієнтами, люди отримають можливість використовувати ці пристрої для того, щоб знову почати ходити в своїх будинках і соціумі».

Можливо, ви пам’ятаєте історію паралізованою британки Клер Ломас, яка в 2012 році брала участь у марафоні в одному з екзоскелетів ReWalk, спеціальному моторизованому каркасі, керованому сенсорами руху та комп’ютерами? А між тим ця система була винайдена ще в 1997 році Амітом Ґоффером, ізраїльським інженером, який сам виявився паралізованим в результаті аварії на квадроциклі. На превеликий жаль, костюм підходить для використання не при всіх видах спинних травм. Людині як мінімум необхідно використовувати свої руки і плечі. З цієї ж причини сам творець цього екзоскелету не може його використовувати.Але завдяки своїй без зайвої скромності нескінченній людяності, величезній кількості людей на Землі такі люди, як Ґоффер, дають шанс, якого у них самих немає.

Читайте також: Біонічний костюм дозволить паралізованим людям ходити

Одним з перших людей в США, хто отримає ReWalk стане морський офіцер і капітан Дерек Херрера, який страждає паралічем нижніх кінцівок. Для можливості використання екзоскелету він вже пройшов спеціальну підготовку. Мабуть, єдиним недоліком ReWalk є його ціна. В продаж екзоскелет буде пропонуватися за 69 500 доларів. Однак творці ReWalk намагаються знайти підтримку з боку страхових компаній.

«ReWalk в даний момент ведуть переговори з страховими та іншими організаціями з надання соціальної допомоги, щоб як можна більше людей, які потребують екзоскелет змогли собі його дозволити», – поділився в інтерв’ю порталу Gizmodo представник компанії-розробника.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button