Наука

Розроблено новий метод лікування раку за допомогою дієти

Дієта з низьким вмістом амінокислоти серину, яка міститься в м’ясі, рибі і яйцях, в поєднанні з медикаментами, може стати новим допоміжним методом при лікуванні раку.

Image by Darko Stojanovic from Pixabay

Автори нової роботи повідомляють, що оскільки ракові клітини ростуть більш агресивно, вони більше залежать від серина, який бере участь в побудові багатьох білків.

Попередні дослідження на мишах і людських клітинах показали, що зниження рівня серина може уповільнити зростання пухлини, проте багато ракових клітин здатні самостійно впливати на підвищене вироблення серина. Ця мутація в протоонкогенах KRAS, що дозволяє пухлинам продукувати серин, зустрічається у 30% хворих на рак, найчастіше при важко виліковних раку кишечника і підшлункової залози.

Однак британські дослідники показали, що у мишей, з людськими раковими клітинами кишечника, ріст пухлини сповільнюється при дієті з низьким вмістом серина і препаратом PH755. І все ж зараз буде потрібна подальша робота вже з людськими клітинами, перш ніж цей підхід можна буде рекомендувати онкохворим.

Автори роботи відзначають, що ідея розробки дієтичних втручань вже давно обговорюється серед дослідників, що займаються вивченням раку. В майбутньому розуміння того, як раціон впливає на рак, може допомогти не тільки в лікуванні, але і в запобіганні розвитку ризику хвороби.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button