Людина

Любов і страждання: чому ми завдаємо біль тим, кого так сильно любимо

Поширена думка про те, що любов заподіює страждання, це, на жаль, факт. Але чому ми постійно робимо боляче тим, кого так сильно любимо? Експерти поділилися думкою

Image by Pexels from Pixabay

Ми можемо заподіяти біль людині ненавмисно, навіть не думаючи, що їй буде погано. Незалежно від того, чи є це прямою або непрямою агресією, факт в тому, що всі ми часом змушуємо страждати тих, кого любимо найбільше.

Виділяється 7 можливих причин, за якими ми завдаємо біль тим, кого любимо найбільше.

1. Самопокарання

Коли ми завдаємо біль близьким нам людям, в кінцевому підсумку ми завдаємо біль собі — тому, що вина, жаль і сором можуть мучити нас ще довго. Ця тенденція заснована на негативних установках, які ви вселяєте самі собі: що не гідні любові, не заслуговуєте щастя, не залучаєте партнера, приречені на вічну самотність. Такі думки приходять в голови несвідомо і через них страждаєте ви і Ваші близькі.

2. Невпевненість в партнері

Особливо в інтимних стосунках, ми можемо заподіяти біль іншому, перш ніж він завдасть біль нам, щоб ми могли контролювати ситуацію. Це спроба захистити себе, перш ніж ви опинитеся у владі партнера. Можливо, ви пережили важкі моменти з іншим партнером, а можливо і з нинішнім, і тепер у вашій голові є переконання, що вас обов’язково знову змусять страждати. Якщо ви і ваш обранець постійно будете завдавати один одному біль, то такі відносини незабаром стануть токсичними.

3. Парадокс довіри

Чим більше близькості, любові та довіри розвивається між двома людьми, тим більше свободи ви відчуваєте, щоб просто бути самим собою і не піддавати цензурі свої слова і дії. Під час знайомства і на початкових етапах взаємин ми схильні показувати себе з кращого боку, але як тільки починається зближення, ви можете, нарешті, витягнути своїх скелетів з шафи, адже вас люблять і приймають таким, яким ви є. При такій вседозволеності дуже легко перейти межі.

4. Прагнення до прихильності

Можливо, в дитинстві вас занадто оберігали, і ви звикли до надмірної уваги в вашу сторону. А можливо, вас навпаки, недолюбили, тому Ви шукаєте цю любов в інших людях. У зв’язку з цим починається контроль партнера і вічні прохання залишатися поруч, ваші межі руйнуються, ви перестаєте бути відокремленими особистостями.

5. Незалежність

Це зворотний пункт попередньому. Близькість безумовно лякає. Може статися так, що ви можете мимоволі заподіяти біль іншому, коли емоційна дистанція між вами здається вам занадто тісною. Це несвідомий спосіб затвердити свій власний простір і незалежність, відштовхуючи іншу людину.

Важливо навчитися більш ефективно висловлювати свої думки і почуття про іншу людину, відносини і близькості в цілому, перш ніж завдати будь-якої серйозної шкоди, нехай і несвідомо. Кращий спосіб вирішити якісь проблеми у відносинах – діалог.

6. Тестування меж

Коли ваші відносини починають здаватися вам нудними, виникає ідея їх як-небудь випробувати. Ми прагнемо перевірити межі і подивитися, як далеко ми можемо зайти, перш ніж вони підведуть риску.

7. Завищені очікування

Чим ближче ми стаємо до когось емоційно, тим більше ролей ми приписуємо йому у своїй свідомості, тим вище наші очікування від нього. У певному сенсі ми ідеалізуємо партнера – представляємо його надлюдиною, якою він не є.

З усіма перерахованими проблемами варто боротися: це можливо як поодинці, так і за допомогою іншої людини, наприклад, психолога. Важливою частиною є усвідомлення того, що ви щось робите не так. Позначення проблеми – перший крок до її вирішення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button