Різні цікавинки

Що таке художній паркет

xydowestvenii-parketХудожній паркет, який іноді називають “палацовим паркетом” – це особливий вид паркету, що виготовляється виключно з порід різноманітних екзотичних дерев, який при укладанні утворює особливий орнамент, що складається з різних геометричних візерунків. Рідше зустрічаються більш незвичайні і складні малюнки та оригінальні криволінійні композиції, саме тому іноді можна зустріти ще одну назву цього рідкісного виду паркету – “мозаїчний паркет”.

Серед багатьох дизайнерів існує думка, що наявність лише одного покладеного на підлозі художнього паркету спочатку робить інтер’єр приміщення унікальним. Паркет дає зрозуміти, що акцент дизайну полягає в рідкості і ексклюзивності. Це найкращий варіант для оформлення апартаментів високого класу, номерів класу люкс, інтер’єрів розкішних будинків, оскільки в основі виробництва художественного паркета лежать ексклюзивні матеріали і винятковий дизайн.

Ще кілька століть тому художній паркет оброблявся майстрами тільки вручну, і процес цей був досить трудомістким. Виробництво паркетних щитів у фабричних умовах було налагоджено досить пізно – лише наприкінці XIX століття. Виготовлення паркету на фабриці зробило його дуже популярним у всьому світі, темп виготовлення став значно вищим – в цьому фабричний художній паркет, безсумнівно, вигравав, проте постраждали ексклюзивність дизайну і якісні характеристики. Істотні зміни в паркетному виробництві сталися з розвитком окремої галузі – масовому виготовленні самого звичайного паркетного щита з простих і абсолютно різних порід деревини. З цього моменту можна говорити про воістину всесвітні масштаби поширення простого паркету. Художній ж паркет стає окремою галуззю і великою рідкістю, масштаби його виготовлення значно скорочуються зважаючи вищезгадані трудомісткості і чималу вартість, поступово йдуть рідкісні майстри, а з ними і особливі технологічні секрети.

Відродження виробництва палацового паркету відбулося порівняно недавно і пов’язане воно, перш за все, з проведенням реставраційних робіт на історичних об’єктах. З часом технології отримання художнього паркету були відновлені, і він зайняв свою надійну нішу в паркетній справі. Як і в минулі століття, виготовлення такого роду паркету засноване на роботі з винятково цінними породами деревини (зебрано, рідкісні види берези, клен, червоне дерево, ясен і багато інших), ну і звичайно роблять його рідкісні майстра.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button