Різні цікавинки

Якими перевагами і недоліками володіють стінові МДФ панелі?

Що таке МДФ будівельникам пояснювати не потрібно. Але людині далекій від тонкощів столярних, декоративно-оздоблювальних робіт і меблевого виробництва, можливо, здасться, що під цією малозрозумілою абревіатурою заховали щось загадкове і складне. Нічого подібного, все дуже просто.

paneli_MDF_450

Всім знайома стара добра деревно-стружкова плита ДСП, з якої зроблено 90 % тумб, столів, шаф в наших квартирах. Так от, МДФ – це вища форма ДСП в технологічному та якісному прояві. Порівняння, звичайно, грубе, але досить показове.

Medium Density Fiberboard (MDF) або МДФ – деревно-стружкові плити середньої щільності, вироблені за технологією сухого гарячого пресування дрібнодисперсної стружки під високим тиском.

Головним чином МДФ використовується для виготовлення меблів, підлогового покриття по типу паркету і різних декоративно-оздоблювальних, стельових і цікавих для нас зокрема – стінових панелей.

Стінові панелі МДФ є сучасним і дуже непоганим оздоблювальним матеріалом. Перед покупцем вони постають в пофарбованому, ламінованому або шпонованих вигляді. Різноманітність кольорової гами, малюнка, фактури у МДФ панелей дуже велике, що, безсумнівно, сприяє широкому вибору і зростаючої популярності у споживача.

Панелі МДФ. Облицювання стін

Найголовнішою перевагою стінових МДФ панелей є легкість і зручність монтажу, що виключає необхідність в попередній підготовці стін: очищення від старого покриття, шпаклівки, грунтування та інших операцій. Установка МДФ панелей на попередньо підготовлений каркас дає можливість використовувати простір між панелями і стіною для влаштування теплоізоляції, проводки електричних, телефонних, антенних кабелів.

Облицьовувати стіновими МДФ панелями можна і стелю, дотримуючись аналогічної технології. На таке покриття легко встановлюються різні світильники, а при необхідності воно просто і швидко демонтується.

Можливість комбінувати – ще одна перевага стінових панелей. Монтуються плити вертикально, горизонтально, по діагоналі, а різноманітність кольорів, фактур і малюнка дозволяє дизайнерам створювати оригінальні інтер’єри.

Варто також виділити економічну доцільність застосування МДФ панелей. Оскільки вони не потребують будь-яких спеціальних робіт до установки і після, то даний метод можна віднести до найбільш дешевих варіантів обробки.

На цьому, мабуть , переваги стінових МДФ панелей закінчуються. Далі починаються складності.

Стінові панелі МДФ та екологія

Варто ще раз підкреслити, МДФ панелі виготовляються за тією ж технологією, що і всі інші види деревно -стружкових плит. Головними їх формоутворювальними компонентами є деревна стружка і зв’язуючі наповнювачі на основі синтетичних карбамідних смол, що обмежують емісію формальдегідів, але ніяк не виключають їх.

Висловлюючись простою мовою, основна небезпека всіх подібних видів плит полягає в сполучній речовині. Раніше для цих цілей застосовувалися фенолформальдегідні смоли – група високотоксичних речовин. Сьогодні використовуються карбамідні смоли – менш небезпечні.

Таким чином, екологічні показники у плит МДФ досить прийнятні, але порівнювати їх з натуральним деревом, як мінімум, недоречно.

Які висновки можна зробити?

Стінові МДФ панелі дійсно сучасний естетичний і недорогий матеріал, але немає нічого досконалого. У контексті нашого питання ідеальним може бути тільки натуральне дерево. А стінові панелі органічно будуть виглядати в офісах, магазинах, підсобних приміщеннях, але ніяк не в житлових «апартаментах». Якщо в будинку стіни обшити МДФ панелями, то, швидше за все, атмосфера домашнього затишку піде на другий план, а вітальня або кухня будуть більшою мірою нагадувати купе поїзда або корабельну каюту. Хоча, може бути комусь саме такий варіант і потрібний.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button