Здоров'я

Що таке антиоксиданти і з чим їх їдять?

В сучасному світі ми постійно стикаємося зі словом “антиоксиданти”: досить включити рекламу якого-небудь харчового продукту, як там обов’язково постараються вставити це розумне слово. Більшість з нас — люди довірливі, нам сказали, що антиоксиданти це “добре”, ми радо пішли в магазин і купили те, що нам рекламують. І навіть не спробували розібратися, а що це, власне, таке. Але все-таки, антиоксиданти це дійсно корисно? І чим?

Завдяки антиоксидантам наш організм може боротися з реактивними формами кисню (їх по-іншому називають вільними радикалами). Про них треба знати, що вони, відбираючи електрони в інших молекул, нейтралізують себе, але в підсумку утворюють нову (величезну) кількість реактивних форм кисню і цим руйнують наш організм (з’являються проблеми з серцево-судинною системою, катаракта, інтенсивніше йде процес старіння, виникає рак або дисфункція мозку).

Вільні радикали виникають, в тому числі, і під час прийому їжі, тому відразу після нього рівень захисту антиоксидантів знижується. Відповідно, щоб врегулювати цей процес, необхідно приймати корисні речовини, які здатні захистити ваш організм разом з їжею. Дослідник Роналд Пріор уклав, що чоловікові, в середньому, який використовує близько двох з половиною тисяч калорій, потрібно приблизно одинадцять ммоль антиоксидантів для захисту свого організму, а жінкам, які з’їдають менш як двох тисяч калорій, приблизно вісім.

Тут важливо пам’ятати, що шкідливі звички на зразок куріння, алкоголю, наркотиків, а також надмірні фізичні навантаження і проблеми з екологією хоч і вимагають збільшення кількості антиоксидантів, проте приймати їх потрібно з великою обережністю. Тим більше у вигляді різних добавок. Це пов’язано з тим, що підвищення доз вітаміну Е може викликати ракові захворювання або ризик виникнення інсульту.

Для того щоб захистити свій організм від вільних радикалів і при цьому не зруйнувати його неправильним прийомом антиоксидантів, останні варто приймати в комплексному вигляді. Це означає, що не потрібно концентруватися на одному єдиному типі, навпаки, треба вживати різні. Ці речовини краще будуть захищати вас “командною” роботою.

Багато антиоксидантів міститься в ягодах, особливо в шипшині (до тридцяти ммоль на сто грамів), чорній смородині (від п’яти до дев’яти ммоль), чорниці (близько дев’яти ммоль), ожині (від чотирьох до шести ммоль). З напоїв “лідирує” за вмістом антиоксидантів кава, червоне вино (до трьох ммоль). З фруктів зверніть увагу на гранат (до дев’яти ммоль), чорний виноград (до трьох ммоль), і сливу (до двох ммоль).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button