Здоров'я

Що викликає похмілля у людини

Після чудово проведеного вечора в чудовій компанії, настає важкий ранок. Багато знайомі з подібним станом після рясного алкогольного узливання. Вранці прокидаєшся абсолютно розбитим, тиск підвищений, голова розколюється, нічого не хочеться робити, відчувається спрага і сухість в роті. Хтось лежить пластом, хто встає, щоб похмелитися, хтось ковтає таблетки. І ніхто не замислюється про те, чому ж настав такий стан і що стало його причиною. Про це ми розповімо.

Що таке похмілля?

Незважаючи на те, що похмільний синдром спостерігається у багатьох людей, вчені досі не з’ясували його причини. Навіть, у тому разі, коли алкоголь повністю виведений з організму людини, люди все одно мучаться від похмілля. Симптоми отруєння можуть не проходити кілька днів поспіль. Пояснити подібні речі ніхто не може, але версій висувається дуже багато. Наприклад, що алкоголь викликає зневоднення людського організму, в результаті чого спостерігаються спрага і запаморочення.

А ось дослідження показали, що справа не тільки в нестачі води. Вчені стверджують, що отруєння і похмільний синдром викликає на сам алкоголь і його кількість, а продукти його розщеплення. Наприклад, ацетальдегід. Він потім перетворюється у вуглекислий газ.

До речі, якщо кількість прийнятого алкоголю невелика, то похмілля у вас не буде. Як відчути необхідну кількість спиртних напоїв, після вживання яких голова боліти не буде? Дуже просто. Якщо ваша печінка не справляється з переробленням випитого, то вона подає сигнали організму, що настає перебір. Проявляється це по-різному. В основному, в неприємні симптоми, які кожна людина відчуває. Сигнали того, що ваш організм вже досить отруєний, повинні зупинити узливання. Тоді настає час сказати організму стоп.

Ацетальдегід дуже небезпечний для вашого здоров’я, а чим більше його утворюється в організмі, тим важчим буде ваш ранок. По токсичності дана речовина перевищує будь-які алкогольні напої в 20-30 разів. А ще ацетальдегід безпосередньо пов’язують з набряками шкіри та підвищеним потовиділенням. Нудота та інші схожі симптоми теж через цю речовину.

Кнопка «Наверх»