Здоров'я

Знайдені варіації генів, що захищають від ожиріння і цукрового діабету

Ожиріння і цукровий діабет — дуже поширені проблеми, особливо в США. Щоб покращити життя людей, вчені постійно шукають ліки для їх запобігання, і з кожним разом знаходять нові способи впливу на їх джерела. Наприклад, дослідники з Кембриджського університету виявили варіації одних і тих же генів, які захищають людей від ожиріння і його симптомів — це відкриття може привести до створення нового типу ліків.

Ще в 1998 році вчені дізналися, що мутації в гені MC4R можуть стати причиною спадкової огрядності людини — у деяких людей з більшою ймовірністю можуть виникнути відкладення жиру, які збільшують масу тіла. Повторний аналіз цього ж гена у півмільйона добровольців показав, що у гена є 61 варіація, деякі з яких, навпаки, можуть запобігти накопиченню жиру. Також серед них є варіанти, які запобігають діабету 2 типу та серцево-судинним захворюванням.

Нове дослідження відкрило шлях до створення нового типу ліків і пролило світло на саму природу ожиріння. За словами дослідника Садафа Фарукі, їх робота в черговий раз довела, що генетика відіграє велику роль у будові тіла людини. Деяким людям дуже пощастило, тому що у них є гени, які запобігають ожирінню.

“Нова концепція полягає в тому, що генетичні варіанти, які захищають від хвороб, можуть використовуватися в якості моделей для розробки більш ефективних і безпечних ліків,” – Лука Лотта, один з авторів дослідження.

Серед ліків проти ожиріння є і вельми незвичайні — на початку 2019 року дослідники з Массачусетського технологічного інституту представили таблетки, які роздуваються в шлунку. Мало того, що вони пригнічують відчуття голоду, так ще і всередині них можна транспортувати в організм ліки і навіть крихітні камери.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button