Головна / Людина / Вчені довели, що цілуватися при дітях корисно

Вчені довели, що цілуватися при дітях корисно

Популярне видання Quartz розповіло про незвичайне наукове дослідження, проведеному фахівцями Уейнського Університету. Дослідники вважають, що, якщо сварки і скандали між старшими членам сім’ї вкрай негативно діють на дітей, то поцілунки і обійми — навпаки, викликають позитивні емоції сприяють покращенню самопочуття їхніх спадкоємців.

Дана гіпотеза була повністю виправдана під час чергового медичного експерименту. Для участі запросили 80 дітей вікової категорії від 10 до 17 років, яким запропонували вести щоденники, конспектуючи в них взаємини батьків і власне самопочуття. Найважливіша категорія складалася з маленьких добровольців, які страждають на астму.

Результати дослідження виявили, що у дітей, чиї батьки були ніжні і ласкаві між собою, симптоми захворювання нагадували про себе значно рідше і в більш пом’якшеному вигляді. Один з експертів підкреслив, що дорослим слід пам’ятати, що діти дуже емоційно реагують не тільки на розвиток їх відносин зі старшими, але і на відносини старших між собою. Варто відзначити, що подібні емоційні реакції мають прямий вплив на дитяче здоров’я.

На думку психологів, конфліктні ситуації між батьками не є абсолютно негативними. За їх словами, важливіше те, яка поведінка дорослих після скандалу. Обійми, вибачення, ласкаві слова показують дитині, що вона у безпеці.