Всесвіт

Станція Mars InSight зафіксувала звуки на Марсі

Американська космічна станція Mars InSight змогла зафіксувати дивний низькочастотний звук. Тепер вчені намагаються з’ясувати, звідки саме він виходив.

Станція Mars InSight залишила поверхню Землі з бази ВПС США Ванденберг у штаті Каліфорнія в травні минулого року і через сім місяців опинилася на Червоній планеті. А протягом останніх трьох діб вченим вдалося записати незвичайний гул, який, за словами планетології Дона Бенфілда, співробітника Корнеллського університету, тривав рівно 100 секунд. Він припустив, що це міг бути простий астероїд, порив вітру або лавина. Однак це всього лише припущення, оскільки на даний момент невідомо навіть відстань, на якому знаходився апарат від джерела низькочастотного звуку.

Щоб створити Mars InSight, США виділили близько 828 млн доларів. А в грудні минулого року станція передала на Землю запис шуму вітру на Марсі, його швидкість становила близько 7 метрів в секунду. Тепер група вчених має намір провести дослідження, щоб з’ясувати природу звуків, які були зафіксовані напередодні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button