Людина

Вчені розповіли, що може заважати жінкам стати хорошими фахівцями

Вчені з американського Коледжу мистецтв і наук розповіли, що може заважати жінкам стати хорошими фахівцями. Як виявилося, справа в частій «брехні заради добра».

Так називають неправду, яку людина говорить іншій, щоб не образити її своєю справжньою думкою про обговорюваний предмет. Таке може відбуватися і на роботі, коли співробітнику воліють не говорити, що він зробив щось зле. Це в підсумку може перешкодити працівнику покращити свої компетенції й стати хорошим фахівцем.

Вчені вирішили перевірити, чи впливає стать співробітника на частоту «доброзичливої брехні». У першому експерименті вони давали учасникам ймовірну оцінку менеджера про погану роботу працівника, яка могла бути як жорсткою і правдивою, так і дуже м’якою. Випробовувані повинні були вгадати стать неефективного працівника. Експеримент показав, що у випадку з дуже м’якою оцінкою менеджера, люди найчастіше припускали, що вона дана жінці.

У другому досліді учасників просили оцінити два погано написаних есе. При цьому вони не знали стать авторів. Потім людям пропонували озвучити свої оцінки письменникам особисто. У цей момент ставало ясно, що один з них жінка, а другий — чоловік. Як виявилося, випробовувані були більш схильні брехати в інтересах жінки-письменниці і оцінювати її текст вище, ніж раніше, коли не була відома стать автора. З чоловіком-письменником такої кореляції виявлено не було.

Натхнення: www.ferra.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть