Земля

Таємничий новий вірус поширюється Китаєм

До недавнього часу причина хвороби не була з’ясована, але нове дослідження, можливо визначило винуватця: кровососний кліщ. Вчені з Університету Фошань в китайській провінції Гуандун задокументували відкриття раніше невідомого патогена, який дістав назву «вірус Алуншань».

Їх відкриття засноване на зразку вірусу, взятому з крові 42-річної жінки-фермера з Алоншана, яка захворіла на лихоманку, головним болем і нудотою.

Після того, як вірус був виділений з її крові, аналіз послідовності геному і електронна мікроскопія показали, що це дійсно вірус, який ніколи не був зареєстрований раніше до того. Важливо відзначити, що лікарі також помітили, що у неї була історія укусів кліщів.

Щонайменше 86 осіб захворіли на цю хворобу, а саме у Внутрішній Монголії та провінції Хейлунцзян. З 86 чоловік 84 були фермерами або працівниками лісового господарства, які живуть в горбистих або лісистих районах і працюють на полях.

Ці ідеї привели дослідників до пошуку кліщів у лісі, де були вкушені пацієнти. Вид насправді є винуватцем різних кліщових захворювань, у тому числі хвороби Лайма, бабезіозу, а також Сибірського і Далекосхідного кліщового енцефаліту.

Кліщі — особливо ефективний вектор для патогенів, оскільки вони захоплюють господарів і харчуються їх кров’ю.

Команда вчених виявила, що вірус був виявлений у кліщів. Що ще більш дивно, докази вірусу також виявилися у комарів, зібраних в провінції Цзілінь, тобто їх не можна виключити як можливі причини.

У той час як вірус був зареєстрований лише в Північно-Східному Китаї, дослідники стверджують, що він потенційно може поширитися в іншому місці, оскільки кліщ виявлений у Східній Азії, Сибіру, Східній Європі і Північній Європі.

Доброю новиною є те, що немає ніяких доказів того, що вірус може передаватися від людини до людини. Принаймні поки що…

Кнопка «Наверх»
Закрыть