Екологія

Танення вічної мерзлоти призвело до зростання числа зсувів

За останні 50 років частота зсувів на канадському арктичному острові Бенкс, раніше покритому вічною мерзлотою, виросла в 60 разів з-за збільшення глобальної температури. В майбутньому зсуви стануть одним з найбільш руйнівних наслідків глобальних змін клімату, вважають вчені з університету Оттави.

Вчені вважають, що глобальне підвищення температури призведе до зникнення приблизно третини вічної мерзлоти в південних регіонах Сибіру і Аляски до кінця 2100 року. В результаті цього процесу зростає велика кількість органіки, яка почне гнити і виділяти метан і вуглекислий газ — ці процеси тільки посилять глобальне потепління.

Однак це не єдиний підсумок танення вічної мерзлоти — дослідники виявили, що арктичній інфраструктурі в різних регіонах та їх жителям загрожують ще й зсуви.

Проаналізувавши супутникові знімки поверхні острова Бенкс, розташованого біля берегів моря Бофорта, отримані між 1984 і 2016 роками, дослідники підрахували кількість грязьових лавин, селів і зсувів. З’ясувалося, що за цей час кількість таких явищ виросла в 60 разів.

«Якщо вічна мерзлота вже розтанула, ми ніяк не можемо зупинити це повільне сповзання ґрунту. Нам лише залишається сподіватися на те, що подібні проблеми привернуть увагу політиків і призведуть до зменшення обсягів викидів парникових газів».
Ентоні Левкович, університет Оттави

Раніше повідомлялося, що вічна мерзлота у всіх регіонах не тільки тане — середня температура промороженого ґрунту за останні десять років зростала на 0,4 °С на рік.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button