Головна / Екологія / Танення вічної мерзлоти призвело до зростання числа зсувів

Танення вічної мерзлоти призвело до зростання числа зсувів

За останні 50 років частота зсувів на канадському арктичному острові Бенкс, раніше покритому вічною мерзлотою, виросла в 60 разів з-за збільшення глобальної температури. В майбутньому зсуви стануть одним з найбільш руйнівних наслідків глобальних змін клімату, вважають вчені з університету Оттави.

Вчені вважають, що глобальне підвищення температури призведе до зникнення приблизно третини вічної мерзлоти в південних регіонах Сибіру і Аляски до кінця 2100 року. В результаті цього процесу зростає велика кількість органіки, яка почне гнити і виділяти метан і вуглекислий газ — ці процеси тільки посилять глобальне потепління.

Однак це не єдиний підсумок танення вічної мерзлоти — дослідники виявили, що арктичній інфраструктурі в різних регіонах та їх жителям загрожують ще й зсуви.

Проаналізувавши супутникові знімки поверхні острова Бенкс, розташованого біля берегів моря Бофорта, отримані між 1984 і 2016 роками, дослідники підрахували кількість грязьових лавин, селів і зсувів. З’ясувалося, що за цей час кількість таких явищ виросла в 60 разів.

«Якщо вічна мерзлота вже розтанула, ми ніяк не можемо зупинити це повільне сповзання ґрунту. Нам лише залишається сподіватися на те, що подібні проблеми привернуть увагу політиків і призведуть до зменшення обсягів викидів парникових газів».
Ентоні Левкович, університет Оттави

Раніше повідомлялося, що вічна мерзлота у всіх регіонах не тільки тане — середня температура промороженого ґрунту за останні десять років зростала на 0,4 °С на рік.

Натхнення: hightech.fm