Не пропусти
Головна / Технології / Як крихітні супутники будуть відслідковувати переміщення мільйонів тварин

Як крихітні супутники будуть відслідковувати переміщення мільйонів тварин

Французький космічний стартап Kinеis обіцяє значно розширити кількість супутників, які відстежують домашніх тварин і тварин в дикій природі — з використовуваних в даний час приблизно 20 тисяч пристроїв стеження до більш мільйона протягом наступного десятиліття.

Kinеis пообіцяв перевершити Argos, систему супутникового стеження, яка в даний час доступна тільки для дослідників. Нова система відстеження Kinеis буде доступна широкій громадськості всього за кілька євро на рік. Організатори стартапу сподіваються, що така низька ціна приверне нових клієнтів, у яких немає надійного підключення до Інтернету (наприклад: оленярі, які зможуть відслідковувати поголів’я худоби, або рибалки, яким потрібен надійний аварійний радіобуй).

Крихітні (відносно) супутники? Так!

Щоб створити свою систему стеження за рухомими об’єктами, Kinеis планує запустити «сузір’я» з 20 наносупутників на орбіту висотою близько 600 км. Кожен з них буде важити всього 25 кілограмів. Платформа дебютує в наступному році, але не на повну потужність, досягти якої планують після запуску на орбіту всього супутникового флоту в 2021 році.

Компанія співпрацює з французьким космічним агентством— Національним центром космічних досліджень (CNES) — для запуску супутників з розмірами коробку з-під взуття. Після виведення на орбіту супутники будуть збирати дані про місцезнаходження або температуру того об’єкта, до якого вони прив’язані — будь то тварина, транспортний контейнер або інший рухомий об’єкт.

Демократизація космосу

На відміну від старої системи Argos, яка збирала свіжі дані про розташування досліджуваних об’єктів кожні чотири години, нова система буде оновлювати дані про місцезнаходження об’єкта кожні 15 хвилин. Компанія стверджує, що дані з настільки високою роздільною здатністю є величезним благом як для досліджень поведінки диких тварин зникаючих видів, так і для фермерів, які хочуть стежити за великими стадами худоби, що перебувають на вільному випасі.

«Це одна з наших головних амбіцій — демократизувати космічні технології», — сказав в інтерв’ю BBC директор Kinеis Олександр Тіссерант.

«Ми плануємо діяти таким чином, щоб бути успішними, інакше космічні технології залишаться в руках кількох багатих установ або будуть використовуватися для якихось особливих потреб».

 
comments powered by HyperComments