Здоров'я

Тілесні покарання в перспективі негативно впливають на розвиток дітей

Фізічне покарання негативно відбивається на здоров'ї дитини Кожен з батьків самостійно вибирає методи виховання дитини. Хтось є прихильником всебічної дозволеності, хтось же тримає дитину в жорстких рамках і застосовує биття як єдино вірний метод виховання.

Колумбійські вчені провели дослідження, спрямоване на вивчення впливу тілесних покарань на дітей. Виявилося, що фізичне покарання досить часто застосовується в сім’ях Америки в якості певного покарання за непослух. При цьому вчені стверджують, що такі покарання впливають на когнітивні процеси у дитини і в майбутньому можуть обернутися процесами, пов’язаними з погіршенням пам’яті, повідомляє Science Recorder.

Близько половини матерів і третина батьків зізналися, що застосовували ремінь в якості покарання свого чада, поки йому не виповнилося п’ять років. При цьому вчені відзначають, що такі діти гірше справлялися із завданнями на словниковий запас, коли їм виповнювалося дев’ять років. Крім того, у таких дітей частіше траплялися емоційні вибухи і кризи.

Дане дослідження полягало в аналізі більше п’яти тисяч дітей з двадцяти великих американських міст. Спочатку дані були отримані вченими з Прінстонського і Колумбійського університетів і збиралися протягом двох років. Опитування з приводу тілесних покарань проводився через кожні два роки після народження дитини.

Отримані дані були досить об’ємними і змогли встановити вплив багатьох обставин на психічний розвиток дитини, наприклад, пізня постановка на облік, девіантну поведінку, інцидент насильства в сім’ї, або ж навпаки, постійна підтримка батька під час вагітності.

Вчені відзначають, що на психічний розвиток дитини можуть впливати не тільки фізичні покарання, які без сумніву чинять серйозний вплив. Важливі й рівень інтелекту матері, наявність стресу під час вагітності депресії, імпульсивності та інших якостей, які впливають на когнітивні здібності дитини в майбутньому. Варто відзначити і вплив віку матері, рівня її освіти і достатку, статі дитини, її доношенності і багатьох інших факторів. Вчені стверджують, що виховання дитини має будуватися на повній довірі і позитивній мотивації.

Натхнення: medvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button