Різні цікавинки

Переваги дерев’яних сходів

Найбільш поширеними матеріалами для виготовлення сходів в індивідуальних будинках є дерево і метал. У кожного з них є свої переваги і свої вузькі сфери застосування (скажімо, для гвинтових сходів, майже завжди використовуються металеві конструкції).

Розглянемо, якими перевагами володіють дерев’яні сходи.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Дизайн
Зовнішній вигляд дерева завжди стояв особняком на тлі інших матеріалів. Натуральна деревина володіє особливим стилем і здатна створювати комфортний мікроклімат, недоступний іншим матеріалам. Завдяки різним методам візуальної обробки деревини (тонування, покриття лаком), ви можете підібрати деревні матеріали майже будь-якого потрібного вам відтінку. Більше того – дерево відмінно обробляється. Це забезпечує можливість створення ексклюзивних дизайнерських речей, що включають в себе художню різання і інші способи декорування.

Відносно малу вагу
У більшості випадків дерев’яні сход важать відчутно менше, ніж сходи з металу або бетону. Даний фактор дозволяє спростити заходи щодо компенсації навантажень на несучі конструкції і підлогове покриття. Так само мала вага дозволяє проводити збірку сходів без застосування спеціальної техніки, що безпосередньо впливає на вартість робіт.

Втім, варто зазначити, що це актуально далеко не для всіх типів деревини. Щільні породи (наприклад, дуб) можуть у підсумку дати таку вагу, яку цілком можна буде порівняти з вагою металевих сходів.

Відносно низька ціна
Прості конструкції сходів з деревини хвойних порід доступні практично кожному. У всякому разі – кожному, кому вистачило коштів, щоб зайнятися будівництвом власного будинку. Дерево є одним з найбільш оптимальних матеріалів з точки зору поєднання його конструкційних властивостей і вартості. До того ж дерев’яні сходи досить довговічні. Знову варто обмовитися, що це поширюється не на всі породи дерева. Той же дуб, приміром, має досить високу вартість. Якщо ви плануєте зробити повністю дубові сходи, готуйтеся до того, що вони будуть «золоті».

Екологічна чистота
Зі зрозумілих причин, натуральний масив дерева є досить чистим з екологічної точки зору, що є однією з ключових переваг деревини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button