Різні цікавинки

Як вибрати наматрацник

Наматрацник – своєрідний чохол для матраца, який захищає його від забруднень, і в комплекті з ковдрою, простирадлом і наволочкою, створює сприятливий мікроклімат для тіла під час нічного сну. Додаткове покриття рекомендується всім типам матраців, але воно просто необхідно, якщо цей постільний аксесуар виготовлений з латексу, поролону або інших матеріалів, що мають недостатній вологообмін.

vibiraem-namatrasnik-04_resized

Функції наматрацника

По-перше, під наматрацником розуміють окремий предмет, який покриває http://www.anatomiyasna.ru/ і при необхідності, легко з нього знімається. Правильно підібраний, він якісно покращує сон, поєднується з дизайном і стилем спальної кімнати. По-друге, цей своєрідний чохол, залежно від матеріалу виготовлення і свого пристрою виконує наступні функції:

1)зберігає тепло і створює комфортний мікроклімат в ліжку;
2)допомагає змінити експлуатаційні характеристики матраца. Наприклад, такі, як м’якість і жорсткість;
3)забезпечує гігієнічні вимоги для спального місця;
4)захищає матрац від забруднень і пилу.

Чому ж наматрацник так потрібен

1)зберігає тепло і створює комфортний мікроклімат в ліжку;
2)допомагає змінити експлуатаційні характеристики матраца. Наприклад, такі, як м’якість і жорсткість;
3)забезпечує гігієнічні вимоги для спального місця;
4)захищає матрац від забруднень і пилу.

Залежно від виконуваних функцій, наматрацник допомагає вирішити багато проблем. Його тканина може мати антибактеріальні властивості, захищати постіль від накопичення статичної електрики, регулювати вологість, повітрообмін, володіти антиалергенними якостями, протистояти електромагнітному випромінюванню, підтримувати сухе тепло. Одним словом, якісні наматрацники забезпечують здоровий і комфортний сон.

Види наматрацників

Покриття матраца може бути одношаровим і багатошаровим. Чим складніша його будова, тим більше функцій він може забезпечити. Головною властивістю, яким повинен володіти матеріал для чохла на матрац, це хороший повітрообмін. Стандартне покриття матраца складається з трьох шарів. Верхній і нижній виготовляється з бавовни або його штучного замінника, а середній шар вистилається синтетичним або натуральним матеріалом. Закріплюється чохол за допомогою гумок, кутових лямок, блискавки, кнопок або гудзиків.

vibiraem-namatrasnik-03_resized

Наматрацники можна класифікувати за матеріалами виготовлення. Виділяють такі види:

– синтетичні;
– натуральні;
– латексні;
– комбіновані.

Синтетичні тканини легені і досить універсальні. Вони довговічні і досить комфортні. Розвиток мікробів в них практично виключено. Наматрацник синтетичний, так само розрізняють по підвидам: синтепонові (дуже практичні, при експлуатації не втрачають зовнішню форму, легко чистяться і перуться), струттофайберові (товщина до 40 мм дозволяє згладжувати продавлені місця, зробити матрац більш м’яким).

Покриття матраців, виготовлене ??з натуральних тканин, найбільш корисне для сну і забезпечує всі необхідні санітарно-гігієнічні вимоги до постільної білизни. Такі чохли для матраців екологічно безпечні і дуже комфортні.

Латексні тканини м’які і дуже еластичні. Якщо матрац жорсткий, то латексне додаткове покриття збільшить ступінь його м’якості.

Багато зараз і наматрацників, виготовлених з декількох матеріалів. Наприклад, комбінація бавовни і шерсті допоможуть зберегти в холод – тепло, а в спеку – зробити постіль прохолоднішою.

vibiraem-namatrasnik-02_550

Типи наматрацників:

– класичний. Виготовляється з натуральних і синтетичних тканин;
– спеціальний. Призначений для конкретного виду використання, створюючи людині певні умови під час сну;
– ортопедичний. Показаний людям із захворюваннями хребта. Дозволяє додавати тілу правильне положення;
– дитячий. Володіє водонепроникними властивостями. Допомагає дитині зберегти здоровий, комфортний сон;
– антибактеріальний. Тканина цього наматрасника просякнута спеціальним складом, що запобігає влучення і розвиток паразитів.

Все вищезазначене, допоможе нам правильно вибрати наматрацник.

Перш ніж відправлятися в магазин або замовляти його на сайті в мережі Інтернет, необхідно дізнатися розміри матраца, якому він буде призначений. Для того щоб покриття матраца прослужило довго, воно повинно щільно прилягати до його сторін. Вибираючи чохол на матрац, зверніть увагу на його різновид. Вони бувають стьобані і прогумовані. Стьобані – приємніші для тіла. Але, прогумований їх різновид більш зручний у використанні і довговічніший.

У літній період підійде чохол з екзотичним кокосовим наповнювачем, який можна легко купити в будь-якому сучасному спеціалізованому магазині. При високих температурах він охолоджує тіло і чинить ортопедичний вплив, що сприяє розслабленню м’язів і глибокому сну.

У зимовий період краще вибирати вироби з вовни. Даний варіант покриття матраца – здатний зберігати тепло тривалий час, чинити лікувальну та масажну дію. Шерсть, до того ж, видаляє зайву вологу, і допомагає підтримувати постіль в сухому стані.

Наматрацник антибактеріальний відмінно підійде людям, що страждають алергією і піклуються про своє здоров’я.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button