Людина

Виявилося, що люди не розуміють, що їм подобається проводити час без телефону

Нове дослідження показує, що навіть якщо ви обожнюєте проводити час зі смартфоном, вам все одно буде приємніше відкласти пристрій, і просто «дозволити своїм думкам блукати».

Image by 5688709 from Pixabay

Нове дослідження було проведено експертами з декількох університетів Японії у співпраці з Університетом Редінга, Англія.

Автори роботи вважають, що їх результати дуже важливі, адже сьогодні майже кожен страждає від «інформаційного перевантаження». Оскільки технологічний стрибок стався занадто різко, важливо розуміти, як людина може «перезавантажуватися», і чи здатна вона насолоджуватися власними думками без відволікаючих чинників.

“Люди мають вражаючу здатність занурюватися у власне мислення”, – говорить провідний автор дослідження Айя Хатано, доктор філософії з Кіотського університету. “Наше дослідження показує, що людям важко оцінити, наскільки захоплюючим може бути мислення. Це може пояснити, чому люди вважають за краще займати себе пристроями та іншими відволікаючими факторами, а не витрачати час на роздуми і уяву в повсякденному житті».

Команда провела серію з шести експериментів за участю 259 добровольців, всі вони були студентами коледжів з Японії або Великобританії. Дослідники порівнювали очікування людей про те, наскільки їм може сподобатися просто сидіти і думати, з їх реальним досвідом.

У першому експерименті вони попросили учасників передбачити, наскільки їм сподобається сидіти наодинці зі своїми думками протягом 20 хвилин. Їм не дозволялося робити що-небудь відволікаюче, наприклад, читати, гуляти, дивитися на смартфон або спати.

Після цього учасники розповіли про свої враження. Дослідники виявили, що людям подобалося проводити час зі своїми думками значно більше, ніж вони припускали.

Це справедливо для всіх варіантів досвіду, незалежно від того, сиділи добровольці в порожньому конференц-залі або в маленькому темному наметі без візуальної стимуляції, сиділи вони три хвилини або 20 хвилин.

В іншому експерименті дослідники порівнювали очікування однієї групи учасників про те, наскільки їм сподобається думати, з прогнозами іншої групи про те, наскільки їм сподобається сидіти в Інтернеті.

Група, яка залишилася наодинці зі своїми думками, очікувала, що цей досвід доставить їй значно менше задоволення, ніж група, яка провела час в мережі. Але в результаті обидві групи повідомили про подібний рівень задоволення.

“В автобусі по дорозі на роботу ви можете перевірити свій телефон один раз, але не варто занурюватися в мережу з головою. Вам може здатися, що залишитися наодинці зі своїми думками дуже нудно, але це не так», — сказав співавтор дослідження доктор Коу Мураяма з Університету Редінга. “Ви втрачаєте можливість позитивно залучити себе, не покладаючись на будь-яку стимуляцію».

Майбутні дослідження могли б вивчити причини, чому люди недооцінюють, наскільки їм подобається думати, або які типи мислення є найбільш приємними та мотиваційними.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button