Здоров'я

Які вітаміни корисніше – натуральні або аптечні?

Дискусії про користь вітамінів схожі на пінг-понг: вчені перекидають один одному «м’ячик» фактів, а програє той, хто не зможе надати переконливих зустрічних аргументів. Нас цікавить одне: чи є сенс купувати синтетичні вітаміни в аптеках, і які з них дійсно корисні для здоров’я?

02-02-16-foto-600x399-1 (3)

Синтетичні вітаміни: користь чи реклама?

Все частіше західні лікарі рекомендують пацієнтам відмовитися від синтетичних вітамінів на користь натуральних продуктів харчування. В 2013 році в авторитетному науковому журналі Annals of Internal Medicine (США) вийшла розгромна стаття «Досить витрачати гроші на вітаміни та мінеральні добавки». Проаналізувавши 3 масштабних випробування полівітамінних препаратів і 24 дослідження окремо взятих вітамінів, автори прийшли до висновку, що серйозних доказів позитивного впливу добавок на роботу серцево-судинної системи не існують. Недоведеною також залишилася здатність антиоксидантів запобігти раку.

12-річне дослідження впливу синтетичних вітамінів на когнітивні здібності літніх людей також не вселяє оптимізму: 5947 людей розділили на 2 групи, одна з яких отримувала плацебо, а інша – вітаміни в таблетках. Ніяких істотних відмінностей в пам’яті і уважності учасників обох груп виявлено не було. В період випробування вчені тестували мультивітамінні комплекси, вітаміни групи B, вітамін E, C і жирні кислоти омега-3.

Ви напевно чули, що людина не може отримати достатню кількість вітамінів з продуктів харчування, тому їх необхідно поповнювати запаси з допомогою аптечних препаратів. Така точка зору вигідна фармацевтичним компаніям і всіляким шарлатанам, що виробляють Бади, але чи є сенс людям витрачатися на дорогі синтетичні вітаміни? Питання спірне.

У рекламі харчових добавок люблять використовувати термін «авітаміноз». Довірливі споживачі лякаються невидимого ворога, навіть не підозрюючи, що обов’язково помітили б такі серйозні проблеми зі здоров’ям: цингу (нестача вітаміну С), курячу сліпоту (нестача вітаміну А), рахіт (нестача вітаміну D), бері-бері (нестача вітаміну B1).

Читайте також:

 Висновок простий: рекомендуємо вам уважно вивчити таблицю вітамінів і не намагатися замінити повноцінне харчування різнокольоровими пігулками.

Які аптечні вітаміни все ж варто купувати?

Правила без винятків зустрічаються рідко, тому наведемо 5 аптечних вітамінів, які все ж варто включити в свій раціон:

  • Нестача вітаміну D збільшує ризик раку, безпосередньо позначається на стані імунітету і серцево-судинної системи. За деякими оцінками, його дефіцит відчуває більше 1 мільярда жителів Землі. Не ходчите стати частиною сумної статистики? Запасайтеся вітаміном D в будь-якому вигляді, будь то продукти або аптечні харчові добавки.

  • Все більше досліджень говорить про те, що цинк набагато краще допомагає впоратися з застудою, ніж вітамін C. У період епідемії грипу робіть наголос на препарати з цинком: вони не тільки дозволять уникнути наслідків зустрічі з вірусом, але і зменшать симптоми ГРВІ.

  • Фолієва кислота (вітамін В9) життєво необхідна вагітним жінкам і їхнім малюкам. Вона запобігає ризику викидня і вроджених дефектів розвитку, тому прийом препаратів фолієвої кислоти в період очікування дитини повністю виправданий.

  • Ніацин (вітамін PP) визнали ефективним борцем з поганим холестерином, цукровим діабетом і хворобою Альцгеймера. Також йому приписують здатність знижувати ризик інфаркту у людей з хворобами серця і судин.

  • Для тих, хто хоче уникнути раку простати і остеопорозу, але не любить м’яса і молока, є препарати з вітаміном К2. Про це світу заявили дослідники з Німецького центру досліджень раку ще в 2008 році.

Натхнення: www.likar.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button