Технології

У Дубаї пожежники будуть літати на джетпаках

Служба цивільної оборони Дубая закупила джетпак виробництва новозеландської компанії Martin Aircraft. Літальні апарати будуть використовуватися пожежниками і рятувальниками.

ffe93f7b48e856ce09e098c492021bd4

Всього закуплено два десятки реактивних ранців і два тренувальних симулятора. За словами представників Служби цивільної оборони, літальні апарати будуть використовуватися екстреними службами при пожежах у висотних будівлях, оскільки зазвичай в таких випадках доступ на верхні поверхи і дах утруднений.

Літальний апарат піднімає в повітря 120 кілограмів вантажу і може провести в польоті до 30 хвилин на 45 літрах звичайного бензину, оскільки в руху літальний апарат приводиться за допомогою чотирициліндрового ДВЗ. При цьому джетпак розвиває швидкість до 74 кілометрів на годину і може підніматися на висоту до тисячі метрів. Подібної висоти цілком достатньо для всіх 916 хмарочосів Дубая, найвищий з яких – хмарочос Бурдж-Халіфа, висота якого 828 метрів.

Читайте також: 

Судячи з вказаним технічним характеристикам, використовуватися буде представлена влітку 2015 модель Personal Jetpack з додатково встановленими тепловізорами. Очікується, що джетпаки, придбані за ціною 250 000 доларів США за одиницю, будуть доставлені в наступному році.

Формально Personal Jetpack не є реактивним ранцем або джетпаком, оскільки в конструкції не використовуються реактивні або турбореактивні двигуни. Тим не менш, назва «реактивний ранець» міцно закріпилося за групою літальних апаратів, що закріплюються на спині пілота, незалежно від типу двигунів.

Також про створення комерційної моделі джетпака нещодавно повідомила компанія JetPack Aviation. Їхня модель JB-9 істотно компактніша від Personal Jetpack, проте детальні технічні параметри реактивного ранця не відомі.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button