Технології

У Великобританії побудоване перше екомістечко

Перше і поки єдине в Сполученому Королівстві екомісто “сталого розвитку” готується приймати своїх перших мешканців. За попередніми планами нові екопоселенці займуть свої будинки в Північно-Західному Бічестере вже в кінці цього року. На наступному етапі проекту було заявлено будівництво понад двох з половиною тисяч будинків.

31-03-15-foto-600x407-1

Північно-Західний Бічестер (графство Оксфордшир) є одним з чотирьох проектованих “зелених” міст Великобританії, будівництво яких було анонсовано в 2007 році. Основною метою проекту є створення екологічно чистого середовища, сприятливого як для комфортного життя, так і для ведення бізнесу.

Влада міста вже заявили, що будинки будуть побудовані згідно з останніми стандартам екологічної безпеки і, крім систем енергетичного моніторингу, також будуть забезпечені системами адаптації до можливої зміни клімату в майбутньому.

31-03-15-foto-600x338-2

Система планування міста також привертає точні архітектурні розрахунки та логістику для підвищення комфорту життя. Наприклад, всі початкові школи будуть знаходитися на відстані 800 метрів від будь-якого будинку в місті, а робочі місця – досить близько, щоб не вимагати багато часу на поїздку. Своєю першочерговою метою проектувальники поставили максимальну пішохідну доступність кожного об’єкта, а також використання електротранспорту. Жителі міста зможуть скористатися спеціальними велосипедними та пішохідними доріжками, автобусними зупинками, що знаходяться на відстані не більше 400 метрів від кожного будинку, а також доступними станціями зарядки електромобілів.

Однією з умов життя в місті буде підтримка приватного та муніципального зеленого простору на рівні не менше 40% від загальної площі.

[ads2] Перший етап будівництва називається Exemplar (“Зразок”). Після його закінчення місто отримає 393 нових, повністю “зелених” котеджів. За словами представників будівельної компанії A2Dominion, що керує  проектом, це буде перше “екологічно безпечне” співтовариство у Великобританії. Серед планованої інфраструктури називаються початкова школа, громадський і торговий центри, а крім того, екологічний бар і бізнес-центр.

Кожен будинок в Exemplar обладнаний комбінованою системою опалення та електропостачання, що дозволить будівлі залишатися теплою в холодний період і не перегріватися влітку. Крім цього, на даху кожного житлового приміщення планується встановити сонячні батареї з середньою площею 34 кв. м. Таким чином, Exemplar стане найбільшим масивом з сонячних батарей у Великобританії. Система зможе постачати електроенергію в цілому близько 550 будинків і відправляти надлишки енергії в національну енергосистему.

Читайте також: Японська компанія побудує підводне місто (відео)

Нещодавно були підтверджені плани по створенню ще кількох зон навколо Exemplar. Таким чином, відкривається наступна велика стадія будівництва. Порядку 30% нових будинків в зонах планування заявлені як доступне житло, у тому числі спеціально обладнані будинки для літніх людей. Новий план включає в себе організацію групи земельних ділянок, дитячих майданчиків, паркової та агрокультурної зони, а також іншої інфраструктури.

31-03-15-foto-600x338-3

Перші жителі повинні переїхати в Exemplar вже в кінці цього року. Головний підрядник планує розвивати район Північно-Західного Бічестера і в подальшому, протягом наступних 25-30 років. На фінальній стадії будівництва місто надасть близько 6000 будинків, створених за найвищими критеріями безпеки для екології.

Натхнення: innoros.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button