Земля

У Зімбабве знайшли найстарішого африканського динозавра з коли-небудь знайдених

Новий вид отримав назву Mbiresaurus raathi

Аспірант технічного факультету Геонаук Вірджинії виявив в Зімбабве найстарішого динозавра, коли-небудь знайденого в Африці. Скам’янілості настільки добре збереглися, що пізніше палеонтологам вдалося ідентифікувати її як новий для науки вид.

Andrey Atuchin, Virginia Tech

У дослідженні, опублікованому в журналі Nature, вчені описали новий вид динозавра, який отримав назву Mbiresaurus raathi. Він був членом Sauropodomorpha, вимерлої клади ящеротазових динозаврів. Mbiresaurus raathi ходив на двох лапах, важив від 9 до 29 кілограмів і був близько двох метрів в довжину.

Mbiresaurus raathi назвали на честь “Мбіре” – це одночасно і назва регіону, в якому знайшли скелет, і династія, що правила в цій області. Друга частина імені – прізвище палеонтолога Майкла Раата, одного з тих, хто виявив скам’янілості.

Вік зразка близько 230 мільйонів років – він є найстарішим з усіх, що були знайдені в Африці, і знаходиться на одному рівні з найстарішим у світі.

Mbiresaurus raathi жив у пізньому тріасовому періоді на берегах стародавньої річки на території, яка стане Зімбабве. Це була багата екосистема, наповнена не тільки динозаврами.

Подальші розкопки виявили скам’янілості стародавніх ссавців, крокодилів та різних плазунів. Однак їх кістки збереглися набагато гірше і не дозволяють визначити тварин до виду.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button