Екологія

В Австралії дуже швидко вимирають акули

За останні 60 років кількість акул біля узбережжя австралійського штату Квінсленд (Коралове море) скоротилося на колосальні 92%.

Деякі звинувачують у цьому забруднення океану і глобальне потепління, але більшість впевнені в тому, що акул просто винищили за допомогою мереж і спеціальних пасток проти акул, що використовуються з 1962 року.

За словами доктора Джорджа Роффа з Університету Квінсленда, в 19 столітті ці береги описувалися як “кишачи акулами”, а зараз вони зустрічаються тут значно рідше.

В цілому популяція акул різко знижується у всьому світі в останні десятиліття. Багато видів вже знаходяться в списку вразливих і перебувають під загрозою зникнення.

“Протягом усього XX століття збільшуються взаємодія акул і людей у прибережних екосистемах, що призвело до громадської думки, що акули небезпечні для людей. В результаті чого деякі види прибережних акул були майже повністю винищені з-за полювання на них”, – говорить доктор Рофф.

“При цьому у нас немає точних даних про те, скільки акул тут жило раніше і це сильно ускладнює завдання для охорони і захисту популяцій акул, тому що неможливо отримати точні дані наскільки сильно втручання людини скоротило їх чисельність”

За словами дослідників, чия стаття була недавно опублікована в журналі Biology Communications, державна програма Queensland Shark Control (QSCP) з 1962 року контролює кількість акул за допомогою мереж з наживкою, щоб “мінімізувати загрозу нападу акул на людей”.

Частіше всього в їх тенета потрапляють узкозубі акули (43%), акули-молоти (23%) і тигрові акули (26%). І нещодавно було з’ясовано, що кількість спійманих акул постійно і швидко скорочується, що свідчить про скорочення загальної популяції.

В Австралии очень быстро вымирают акулы
Заплуталася в мережах Queensland Shark Control акула-молот

“Ми виявили, що число таких великих акул як акули-молоти, тигрові і білі акули скоротилося на 74-92% протягом усього узбережжя Квінсленда”, – додає доктор Рофф.

Середній розмір спійманих акул також знизився, великих залишилося дуже мало.

“У довгостроковій перспективі кількість акул буде продовжувати неухильно знижуватися, і це в першу чергу негативно позначиться на всій екосистемі. Акули в переважній більшості випадків полюють не на людину, а на черепах, дельфінів, дюгонів тому зникнення акул змінить весь місцевий харчовий ланцюжок”.

Ситуація з вимиранням акул лише один з тривожних дзвінків про серйозну загрозу місцевій екосистемі. У Кораловому морі у тому числі знаходиться знаменитий і найбільший кораловий риф у світі – Великий бар’єрний риф.

З 1985 року Великий бар’єрний риф втратив половину коралів, ще 47% рифів знаходяться на межі руйнування і лише 3% цілком здорові. Все це відбувається з-за глобального потепління, корали практично “варяться” у занадто теплій воді.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button