Здоров'я

В США зафіксували поширення нез’ясовного захворювання

Фахівці Центрів з контролю і профілактики захворювань з’ясували, що в США збільшилася частота випадків гастрошизиса — вродженого дефекту, при якому з черевної порожнини випадає кишечник або інші органи. Лікарі пояснюють це зростанням вживання знеболювальних препаратів, проте можливий вплив і інших факторів. Про це повідомляється в статті, опублікованій в Morbidity and Mortality Weekly Report.

У більшості випадків причина виникнення гастрошизиса невідома, однак серед факторів ризику називаються раннє материнство, вживання певних медикаментів, включаючи аспірин, куріння і вживання алкоголю.

Випадання органів черевної порожнини не представляє серйозної загрози для життя немовляти, однак вимагає термінової хірургічної операції, а процес одужання йде кілька тижнів. Крім того, у прооперованих дітей протягом багатьох років можуть спостерігатися проблеми з травленням.

Вчені проаналізували дані, отримані в ході 20 досліджень, для оцінки захворюваності гастрошизисом в періоди з 2006 року по 2010 рік і з 2011 року по 2015 рік і пошуку можливого зв’язку з вживанням опіоїдів за рецептом. За перший період спостереження серед 8,34 мільйона народжень було зареєстровано 3 489 випадків гастрошизиса, а за другий — 4 166 (серед 9,36 мільйона народжень). За весь цей час (2006-2015 роки) частота гастрошизиса збільшилася на 10 відсотків переважно серед матерів віком до 20 років.

При цьому поширеність захворювання в районах з високим рівнем вживання опіоїдів (5,1 на 10 тисяч благополучних вагітностей) зросла в 1,6 раза, а в районах із середнім рівнем вживання (4,6 на 10 тисяч) — у 1,4 раза (у порівнянні з районами з низьким рівнем споживання, що дорівнює 3,2 на 10 тисяч).

Автори статті підкреслюють, що оскільки їх дослідження було обсерваційним, не можна однозначно встановити причинно-наслідковий зв’язок. Крім того, дані, які аналізуються не враховували вживання таких препаратів, як бупренорфін і метадон. Також вчені припускають вплив змішуючих факторів, що впливають як на рівень захворюваності гастрошизисом, так і на вживання опіоїдів і створюють видимість зв’язку. Майбутні дослідження повинні надати більш точні дані.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button