Людина

Вчені довели, що вмираюча людина продовжує чути

Вважається, що слух є останнім з почуттів, яке втрачає людина вмираючи. Вчені задалися питанням, чи дійсно вмираючий в несвідомому стані здатний чути.

Вчені з Університету Британської Колумбії у своєму дослідженні довели, що людина, яка перебуває при смерті й без свідомості, продовжує добре чути.

У дослідженні взяли участь здорові люди, пацієнти хоспісу, які перебували при свідомості, а також ті ж пацієнти, але вже коли вони були при смерті. Всім їм виміряли електричну активність в мозку за допомогою електроенцефалографії.

Виявилося, що навіть вмираючий мозок може нормально реагувати на звуки, коли людина вже знаходиться в несвідомому стані. При цьому, за словами вчених, мозок вмираючого реагував на звуки точно так же, як і мозок здорової людини. Але водночас, поки немає відповіді на питання: чи здатна вмираюча людина в несвідомому стані розуміти, то що вона чує.

«Цей перший проблиск підтверджує ідею, що ми повинні продовжувати розмовляти з людьми, коли вони помирають, оскільки щось відбувається в їхньому мозку», – вважає провідний автор дослідження Елізабет Блудон.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button