Головна / Наука / Вчені: Хвороба Х може знищити багато людей зі здоровим імунітетом

Вчені: Хвороба Х може знищити багато людей зі здоровим імунітетом

Вчені вважають, що неідентифікована хвороба Х може стати причиною знищення мільйонів людей зі здоровим імунітетом, як і іспанський грип, який вбив 5% населення у всьому світі. Ця смертельна недуга здатна стати наступним вбивцею, попри те, що її ще немає.

Дослідники намагаються передбачити, коли і яким чином станеться спалах для підготовки до неї. Існують побоювання, що у разі, якщо захворювання розвинеться з мутованого грипу, то здорова людина може бути найбільше схильною до ризику.

У приклад наводиться спалах іспанського грипу, що стався в 1918-му, коли його жертвами стала молодь. Хвороба знищила до 5% населення, що зробило її однією з найстрашніших бід в історії. Вірус, на думку вчених, використовував власний імунітет організму для боротьби: чим сильніше була ця система, тим гіршими були наслідки.

Захворювання X, якщо воно буде породжене штамом грипу, буде здатне надати такий же руйнівний вплив на молодь, впевнені науковці.

«Грип швидко поширюється, легко мутує. Страх полягає в переплетенні впливу вірусу між людиною і твариною. Можливо, хвороба буде мати мінімум коефіцієнта смертності в 5-10%, вона не буде реагувати на наявні ліки. Створити вакцину і зробити діагностичні тести в короткі терміни не буде можливості», – говорять вчені.