Головна / Здоров'я / Вчені: лікування пробіотиками не має сенсу

Вчені: лікування пробіотиками не має сенсу

Ефективність пробіотиків знову під питанням. Фахівці з центру метаболічних досліджень Novo Nordisk при Університеті Копенгагена провели аналіз цілого ряду великих досліджень, що відносяться до вивчення ефекту від прийому пробіотиків. Багато лікарів призначають цю групу препаратів для нормалізації мікрофлори кишечника.

15-05-16-foto-600x400-1

Висновок вчених однозначний: ніякого впливу пробіотики на склад кишкової мікрофлори не чинять. Про це розповідає видання Medical Express. На тлі таких заяв деякі медики рекомендують лікувати спадкове ожиріння і синдром Прадера-Віллі за допомогою пробіотиків.

Люди з синдромом Прадера-Віллі часто страждають від хронічного голоду. Дане почуття майже не залежить від прийому їжі. Є й інше захворювання – булімія. Зараз у лікарів в арсеналі немає по-справжньому ефективних ліків проти цих хвороб. Тому застосовується бандажування шлунка, спеціальні дієти і препарати для придушення апетиту. Але вони не дають потрібного результату.

Пробіотики також радять застосовувати при розладах харчування. Однак ніякого ефекту прийом цієї групи препаратів не відзначається. Поки ефективність пробіотиків залишається великим питанням, що вимагає ретельного обговорення в середовищі медиків.

Натхнення: medvesti.com